
CNN-шеф Пентагону не повідомив Трампа про зупинку постачання зброї Україні
Глава Пентагону Піт Хегсет не повідомив адміністрацію президента США Дональда Трампа про своє рішення призупинити постачання озброєнь Україні заздалегідь.
Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела.
За інформацією телеканалу, така дія викликала поспіх в адміністрації США. Влада намагалася зрозуміти, чому було введено це призупинення, а також пояснити це Конгресу та уряду України.
На засіданні з Кабінетом Міністрів Трамп заявив, що не несе відповідальності за цей крок. Відповідаючи на запитання, хто санкціонував паузу у постачанні зброї, Трамп відповів: «Я не знаю, чому ви не кажете мені?»
Президент ще раз сказав, що Вашингтон продовжуватиме відправляти зброю в Україну.
На початку липня Politico та NBC повідомили, що США призупинили постачання деяких видів зброї Україні, включаючи ракети для системи ППО Patriot. Білий дім пояснив зупинку постачання «стандартною перевіркою» Пентагоном всієї військової допомоги, яку США надають усім країнам та регіонам. Київ стверджує, що офіційно не отримував жодних повідомлень з приводу припинення постачання зброї.
За інформацією джерел CNN, Трамп попросив Хегсета лише оцінити запаси зброї США, але не зупиняти постачання Україні. Рішення глави Пентагону джерела пов’язали з тим, що Хегсет не має начальника штабу або довірених радників для координації важливих політичних рішень з міжвідомчими партнерами.
Як повідомили три джерела CNN, цей випадок був не першою спробою призупинити постачання зброї Україні. Вперше це сталося у лютому, і рішення було швидко скасовано.
Тим часом, адміністрація президента США Дональда Трампа вивчає можливість передачі Україні ще одного зенітно-ракетного комплексу Patriot у відповідь на російські авіаудари, що продовжуються, повідомили інформовані джерела The Wall Street Journal.
За їхніми словами, Білий дім уже доручив Пентагону оцінити технічні та логістичні можливості для постачання не лише Patriot, а й додаткового озброєння. Паралельно у Вашингтоні тривають консультації із союзниками, здатними передати Києву американські системи ППО зі своїх складів.
Раніше США вже надали Україні три батареї Patriot, Німеччина ще три, а європейський консорціум — одну. Як уточнює колишній чиновник Пентагону в бесіді з WSJ, кожна батарея включає кілька пускових установок, радар і командний пункт. Однак не всі комплекси функціонують одночасно — через технічні труднощі та нестачу ракет-перехоплювачів.
У червні Пентагон розпочав ревізію своїх військових запасів, тимчасово призупинивши передачу Україні 30 ракет Patriot, як повідомляв Politico. Після розмови з Володимиром Зеленським Трамп обіцяв негайно направити 10 ракет та сприяти у пошуку додаткових постачань.
За інформацією Axios, канцлер ФРН Фрідріх Мерц запропонував Трампу фінансово підтримати постачання нових батарей. Хоча конкретних домовленостей досягнуто не було, переговори продовжуються. Експерти, включаючи Роба Лі з Інституту зовнішньополітичних досліджень, наголошують, що посилення української ППО зараз критично — російські удари все частіше націлені на об’єкти оборонної промисловості, і лише надійна система протиповітряного захисту дозволить Україні зберегти власне виробництво боєприпасів та стійкість на фронті.
Інформує enovosty.com