Реклама
12:14, 21 листопада 2015 р.

Отримання довідки з ЄДРПОУ

Реклама

Відкритий доступ до інформації гарантований кожному громадянину України основним законом -  Конституцією та низкою спеціальних чинних актів. Проте, важливо зазначити, що відомості щодо внесення у державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у рамках норм чинного законодавства є загальнодоступними та надаються у встановленому чіткому порядку.

Необхідну інформацію можна отримати у вигляді витягу або довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Зазначимо, що нещодавно був відкритий доступ на формування запитів для отримання витягів та довідок у електронному форматі. За аналогічною системою працює і Єдиний реєстр судових рішень України.

Процедура отримання витягу з державного реєстру

Витяг з ЄДР – це документ, виданий уповноваженими особами – державними реєстраторами. Він містить у собі особливий набір даних у відповідності до поставлених критеріїв пошуку щодо ЮО чи ФОП. Отримати витяг з ЄДР можна шляхом надсилання звернення до відповідного державного органу як у електронному форматі, так і особисто.

Детальна інструкція про заповнення заяв, їх подачі та строків розгляду звернень громадян щодо отримання довідки з ЄДРПОУ чи витягу зазначена у Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Нововведення у сфері надання інформації стосовно суб’єктів підприємницької діяльності в Україні значно спростили доступ громадян до зареєстрованої, зібраної та обробленої інформації реєстратором. Проте, слід уважніше заповнювати форму звернення, адже відсутність чіткого критерію щодо необхідних відомостей ускладнює пошук.

Про які відомості можна дізнатися з витягу

Чіткий перелік інформації, про яку має право дізнатися у державного реєстратора кожен громадянин держави, забезпечує ефективну роботу зі сторони відповідного державного органу на місцях. Серед загальнодоступних даних ви зможете дізнатися про наступні:

  • - відомості, що інформують про засновника ЮО чи ФОП;

  • - відомості про керівника будь-якого суб’єкта господарювання;

  • - відомості щодо громадян, наділених виключним правом підпису без додаткових довіреностей.

Варто розуміти, що всі ці відомості можуть нести як персональні данні, такі як ПІП, адреси, номера рахунків, тощо. Тому, під час видачі інформації за конкретним запитом реєстратор детально перевіряє усі необхідні критерії. Відповідно до закону інформація щодо номерів рахунків юридичних осіб чи фізичних осіб-підприємців, а також усі данні стосовно руху коштів є закритою і надається виключно власникам таких рахунків після пред’явлення ними підтвердження.

Вартість надання витягів з ЄДР

Сума коштів, які необхідно внести на відповідний розрахунковий рахунок і направляється до Державного бюджету України, щоб отримати витяг з ЄДР, може значно відрізнятися. Розмір плати залежить від оформленого громадянином запиту та вказаних критеріїв пошуку необхідної інформації. Крім того, громадянин України має право здійснити безкоштовний запит.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...