
Виїзд хлопців за кордон після 11-го класу: український міністр розповів про нюанси та статистику

Лісовий зробив заяву про виїзд старшокласників за кордон
Тенденція виїзду українських випускників після 11 класу за кордон дійсно існує, однак масового характеру вона поки не набула.
Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, повідомляє РБК-Україна із посиланням на "Інтерфакс-Україна".
"Я не сказав би, що це масово, але тенденція така є. Безумовно, у нас є ряд задумок, як пом’якшити таку негативну тенденцію, не довівши її до рівня загрози", - зазначив Лісовий.
За його словами, основна причина такої міграції - питання безпеки.
Водночас міністр погодився із заявою віцепрем’єра Олексія Чернишова про те, що всі українські діти, які повертаються з-за кордону, мають право на місце в українській школі, незалежно від рівня знань.
"Більше того, місця для дітей є. Ми маємо багато недоукомплектованих шкіл, і вони з радістю приймають учнів. Тут узагалі немає проблеми, це абсолютно правильна політика", - додав очільник МОН.
Після двох років повномасштабної війни питання повернення дітей та їхнього доступу до освіти в Україні залишається ключовим для демографічної стабільності й майбутнього країни.
Нагадаємо, заступник міністра освіти Михайло Винницький в інтерв’ю РБК-Україна розповів, що багато 17-річних хлопців разом із мамами виїжджають із України за кордон, однак багато з них все одно планують здобувати вищу освіту в Україні. За його словами, цього року 20 тисяч учасників НМТ зареєструвалися на тестування, перебуваючи за межами України. Для них відкрито 55 центрів у 34 країнах.
Також РБК-Україна писало, що після початку повномасштабної війни дедалі більше українських абітурієнтів обирають навчання за кордоном. Найпопулярніші напрями - Австрія, США, Британія, Німеччина та Польща. У різних країнах умови відрізняються за вартістю, мовою викладання та вимогами до абітурієнтів. Найдоступніша освіта - в Австрії, Німеччині та Франції, найпрестижніша, але дорога - у США й Британії. Також зростає інтерес до Скандинавії та Канади.
Інформує rbc.ua