• Головна
  • Програмні збої в пральних машинах
Новини компаній
17:43, 23 листопада 2023 р.

Програмні збої в пральних машинах

Новини компаній
Програмні збої в пральних машинах, фото-1

Проблеми з роботою пральних машин можуть викликати немало хвилювань, але перед тим, як викликати майстра, варто спробувати прості методи усунення неполадок. Можливо, ви можете самостійно впоратися з ситуацією, і це буде економічно вигідніше.

В першу чергу спробуйте перезавантажити пральну машину. Вимкніть її і від'єднайте від мережі на 10-15 хвилин, а потім знову увімкніть. Це може вирішити багато незначних програмних збоїв, оскільки модуль управління пральною машиною можна порівняти з міні-комп'ютером, і перезавантаження іноді здатне усунути тимчасові проблеми.

Якщо перезавантаження не допомогло і проблеми з роботою машини залишаються, не варто хвилюватися. Деякі пральні машини мають тестовий режим, який може виводити коди помилок на дисплеї. Пошук кодів помилок в Інтернеті може допомогти вам зрозуміти, в чому проблема. Це дозволить вам більш точно визначити причину збою програмного забезпечення і вирішити, чи варто викликати фахівця.

У разі постійних і серйозних збоїв краще звернутися до професіоналів, оскільки системні або апаратні помилки можуть вимагати спеціалізованого ремонту. Поломка пральної машини може стати справжньою головною болістю, але перед тим, як викликати майстра, є декілька кроків, які можна зробити самостійно. Однією з поширених причин неполадок є неправильне підключення відсмоктувального шланга, що може викликати самостійне відсмоктування води із баку. Це, в свою чергу, може спричинити збій в програмі прання, особливо під час полоскання та віджиму. Спробуйте перевірити відсмоктувальний фільтр, який може зачепитися. Для цього відкрийте захисну панель в нижньому куті під завантажувальним люком, витягніть пробку відсмоктувального фільтра, висушіть воду і видаліть зачіпку. Під час виконання цієї операції переконайтеся, що у машини є піддон, щоб уникнути затоплення. Після цього спробуйте знову запустити програму прання. Якщо чищення фільтра не вирішило проблему, можливо, причина полягає в блоку управління або електропроводці. Це вимагає більш серйозних втручань. Доведеться зняти передню стінку машини та провести перевірку контактів і проводки з використанням мультиметра. Однак такі роботи краще довірити фахівцям, оскільки блок управління включає в себе багатошарові електронні плати, і неправильне оброблення ними може погіршити ситуацію. Якщо проблема все ще не вирішена, наступним кроком буде перевірка проводки, яка з'єднує різні агрегати та датчики, такі як датчик рівня води та клапани. Перевірте проводи на наявність перекручених, протертих або обгорілих ділянок, а також контакти та клеми. Зверніть увагу на механічні пошкодження датчиків та кріпильні елементи. Якщо виявлені дефекти, їх слід замінити. Якщо після всіх цих заходів проблема не вирішена, то, можливо, один з агрегатів пральної машини вийшов з ладу, і вам знадобиться дорогоцінний ремонт.

Несправності в роботі ТЕНа, обігрівального елемента пральної машини, можуть призвести до серйозних збоїв в програмі прання. Якщо ТЕН не виконує команду блока управління щодо обігріву води до потрібної температури, це може викликати збій в роботі машини. Іноді на дисплеї не з'являється код помилки, і машина просто "зависає". У таких випадках доведеться зняти задню стінку пральної машини і оглянути обігрівальний елемент. Якщо ТЕН покритий накипом, то кращим способом усунення проблеми буде його заміна.

Поломки ТЕНа можуть бути викликані різними факторами, включаючи перепади напруги в мережі, заводський дефект, жорстку воду та перегорання нитки нагріву, що може розривати електричне коло. Для продовження терміну служби обігрівального елемента рекомендується встановити стабілізатор напруги і вибирати режими прання з помірною температурою.

Ще однією поширеною поломкою пральних машин є виходження з ладу двигуна. Це може стати причиною багатьох програмних збоїв і проблем в роботі машини. Розбірку та перевірку двигуна краще довірити професіоналам, оскільки в деяких випадках можна відремонтувати мотор, замість того, щоб придбати новий.

Виникнення проблем із електродвигуном пральної машини може бути викликано декількома факторами. Однією з поширених причин є знос щіток, які передають струм із зовнішньої ланки та забезпечують обертання ротора. Графітові щітки постійно контактують з поверхнею ротора та з часом зношуються, що може супроводжуватися запахом горілого та появою іскор. Іншою поширеною проблемою може бути пошкодження обмоток двигуна, що призводить до його непрацездатності або роботи на низьких обертах. Це може статися після короткого замикання, перегріву або обриву в ланці. У таких випадках захисні термодатчики можуть відключити двигун. Третьою частою причиною поломки двигуна є відслоювання ламелей через неправильну експлуатацію машини, наприклад, при короткому замиканні або блокуванні підшипників, а також через обрив шнура з роторною обмоткою.

Слід відзначити, що чим більш сучасна і складна пральна машина, тим більше можливих причин, що викликають програмні збої. Якщо проблеми не вдається вирішити шляхом перезавантаження або якщо машина "зависає", не переключає програми або не виконує їх, можливо, знадобиться разборка, тестування та перевірка всіх компонентів та агрегатів, щоб виявити несправності. У таких випадках краще довірити діагностику та ремонт фахівцям, якщо, звісно, у вас немає великого досвіду та необхідних навичок в цій галузі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...