У засобах масової інформації поширили дані про те, що Національний банк в Україні запроваджує додаткові перевірки банків за безготівковими операціями клієнтів.

Національний банк України не збиратиме і не перевірятиме інформацію про платежі у громадян. За наявними вимогами, тільки юридичні особи, які використовують банківське еквайрингове обладнання для приймання онлайн платежів, мають надавати звіти про свої операції щотижня. Цю вимогу було нагадано банкам 1 червня, хоча вона вже існувала з початку минулого року.

НБУ збирає інформацію для контролю над нелегальними гральними бізнесами, які приховують свої обороти за допомогою міскодингу. Міскодинг, це коли присвоюється інший код індустрії, можна кваліфікувати як шахрайство. Звіт Forbes підтверджує цю інформацію і цитує банківських експертів.

Національний банк України (НБУ) використовує інформацію в наглядових цілях, щоб контролювати дотримання банками вимог законодавства. Вони виявили проблему використання банками послуг, включно з електронною комерцією, для обслуговування тіньового ринку, включно з нелегальним гральним бізнесом. Нагадаємо, що ліцензійні онлайн-казино на кшталт цих використовують легальні способи оплати і сплачують податки.

НБУ проводить перевірку кількох банків і фінансових установ, які можуть порушувати законодавство у сфері протидії легалізації доходів, фінансування тероризму, розповсюдження зброї масового знищення та платіжного законодавства.

За інформацією НБУ, сайт "Страна.юа", тепер під санкціями, поширив недостовірну інформацію.

Національний банк України спростовує інформацію про те, що в них є лист, який підтверджує провокативне та недостовірне тлумачення про нову вимогу від банків-еквайєрів.

Нацбанк не вимагає від банків перевірки онлайн-платежів і збору персональних даних фізичних осіб. Вони запитують лише інформацію про суму платежів на певному сайті та загальний обсяг операцій, здійснених через банківський еквайринг. Інші сервіси переказу грошей не входять до звіту.

Національний банк України (НБУ) проводить перевірки онлайн-платежів соціально важливих компаній. НБУ зацікавлений у такій інформації з метою посилити контроль за обігом коштів тіньового грального бізнесу. НБУ також посилює вимоги до банків щодо дослідження клієнтів і співпраці з компаніями, що надають послуги інтернет-еквайрингу. Це може призвести до уповільнення процесу підключення клієнтів до еквайрингових сервісів банків.