Кольори впливають на людей по-різному. Вони можуть мати стимулюючий або заспокійливий вплив. Вони дають нам тепло та безпеку або ясність та чистоту. Колірна гама наших чотирьох стін може багато в чому сприяти нашому благополуччю.

Нижче наведено кілька порад та рекомендацій, які допоможуть вам спланувати правильну підлогу з ламінату у вашому будинку. Але перш ніж ви прочитаєте і надихнетеся палітрою кольорів ламінату, ми хотіли б дати вам наступну пораду: при плануванні інтер'єру завжди звертайте увагу на принцип «менше, але краще»! Коли справа доходить до варіантів дизайну з використанням різних кольорів та декорів, ламінат балує вибором. Так що є сенс вибирати класичний спокійний колір, наприклад, купити сірий ламінат.

Визначтеся з базовим кольором, тому що дуже багато різних кольорів і підлогових покриттів роблять квартиру незатишною і можуть швидко створити погане враження. У вас просто виникає спокуса надати кожній кімнаті в квартирі індивідуального вигляду за допомогою ламінату різного типу. Якщо дивитися окремо по кімнатах, то ця можливість відкриває великий потенціал. Але не упускайте з уваги ширшу картину - а саме свою квартиру! В цілому, ви можете використовувати наступні поради як керівництво:

Підлога темних тонів, такі як ламінат горіхового кольору або ламінат, що імітує сланець, візуально зменшують приміщення. Однак він надає великим приміщенням благородного та елегантного вигляду. Однак врахуйте, що якщо підлога занадто темна, існує ризик того, що в приміщенні буде похмура атмосфера. В цьому випадку особливо важливі яскраві акценти на стінах та меблях!

Підлоги світлих тонів, наприклад, ламінат під бук або ламінат під березу, збільшують приміщення та візуально витягують його. Світла підлога та темні меблі створюють позачасову атмосферу. Пограйте з кольоровим поєднанням ламінату на підлозі, стелі та стінах.

При плануванні приміщень не слід розглядати підлогове покриття ізольовано. Тільки у взаємодії дизайну стелі та стін створюється бажана атмосфера приміщення. При правильному поєднанні ви зможете досягти захоплюючих ефектів і зробити свою квартиру такою, що притягує погляди.

Вирішіть самі, чи хочете ви продемонструвати свою підлогу класичним і простим способом зі стінами, оформленими в одному кольорі, або ви віддаєте перевагу особливо оптимістичному дизайну, поєднуючи привабливий ламінат зі стінами різних кольорів. Ми хотіли б познайомити вас з деякими популярними поєднаннями кольорів для планування вашого інтер'єру:

Світла підлога та світлі стіни

Світлі тони створюють доброзичливу атмосферу, особливо у невеликих приміщеннях з нестачею природного світла. Тому використовуйте поєднання світлої підлоги та світлих стін, щоб такі приміщення здавалися просторими за рахунок ефекту подовження. Ламінат для передпокою особливо має бути світлим, адже світлий передпокій виглядає затишним та відкритим. Однак, якщо колір занадто яскравий і однорідний, результат може бути протилежним. Зверніть увагу на тонко структуровану підлогу та яскраві/темні акценти в меблях, інакше кімната може швидко здатися стерильною та незатишною.

Світла підлога та різнокольорові стіни

Кімнати з різнокольоровими стінами стають дедалі популярнішими. Одна або кілька стін оформлені барвисто та/або із привабливими візерунками для створення контрасту. Залежно від того, як розташовані різнокольорові стіни, можна досягти різних ефектів:

Світла підлога у поєднанні з темними бічними стінами та світлою задньою стіною робить кімнату особливо високою, довгою та вузькою. Особливо якщо вікна знаходяться на задній стіні, світлий колір стін та підлоги діє як підсилювач природного джерела світла.

Однак світла підлога з кольоровою/темною задньою стіною робить кімнату меншою і менш глибокою. Цей ефект можна використовувати спеціально у вузьких приміщеннях.

Темна підлога та світлі стіни

Якщо в кімнаті темна підлога, світлі стіни та світла стеля, вона створює просторе, спокійне та доброзичливе враження. Це тому, що такая комбінація відповідає природному відчуттю простору, коли земля найтемніша, а стеля (небо) найсвітліша. Висококонтрастний перехід від підлоги до стіни пропонує лінії, що зникають, які відводять погляд глядача убік. Це надає приміщенню візуально більшого ефекту.