Майстри рекомендують проводити обслуговування й підготовку опалювального обладнання до нового сезону одразу після завершення попереднього. Проте більшість людей роблять це лише восени, коли до настання холодів залишається не так багато часу. В цій статті розглянемо, чому майстра з підготовки обладнання потрібно викликати в «не сезон».

Переваги обслуговування котла влітку

Виділяється три основні причини, з яких підготовку до нового опалювального сезону потрібно проводити наприкінці весни чи влітку:

  • Не потрібно поспішати. У вас є чимало часу до холодної пори року. Тому ви встигнете, не хвилюючись, виконати всі роботи. Навіть, якщо вони потребують багато зусиль чи суттєвого ремонту обладнання. Якщо майстер під час підготовки виявить несправність, то у нього буде час замовити деталі й встановити їх у котел.
  • Немає черг. Перед початком опалювального сезону готувати обладнання починають усі. Це призводить до збільшення попиту на послуги професійних майстрів. Як результат, виникають черги, доводиться довго чекати фахівця. Інколи «вільні руки» з’являються лише з першими морозами, коли опалювальний сезон уже стартував.
  • Вдасться зекономити. Вартість послуг з ремонту й обслуговування котлів влітку значно нижча, ніж напередодні опалювального сезону. Тож, якщо ви цінуєте свої гроші й дбаєте за родинний бюджет, не відкладайте підготовку котла на останні тижні.

Основні роботи з підготовки котла

Фахівці, які займаються підготовкою опалювального обладнання, виділяють кілька основних робіт:

  • візуальний огляд котла й супутньої мережі;
  • промивка теплообмінника;
  • очистка фільтрів;
  • перевірка герметичності труб.

На обов’язкову необхідність промивку теплообмінника вказує кілька чинників, які ні в якому разі неможна ігнорувати:

  • збільшена витрата газу на опалення – це можна виявити за показниками лічильника;
  • гучна робота обладнання – сторонній шум виникає під час проходження води через теплообмінник;
  • збільшена активність роботи насоса.

Для прочистки теплообмінника газового котла використовується спеціальна хімічна речовина, яка прокачується через обладнання. Попередньо необхідно зняти теплообмінник, розібравши котел. Після того, як речовина буде прокачана через деталь, його додатково чистять вручну.

Підготовка опалювальної системи

Крім котла необхідно виконати роботу і з підготовки опалювальної системи. Йдеться про перевірку показників тиску в мережі. Оскільки, якщо необхідного тиску буде недостатньо, то включити автоматичне обладнання буде неможливо. Тиск в мережі повинен коливатися від 1,7 до 2 атмосфер.

Якщо тиску недостатньо, потрібно буде долити воду в мережу, що дозволить вирівняти тиск. До речі, це також дозволить уникнути значних несправностей обладнання, здатних призвести до дорогого ремонту.

Підбиваючи підсумок

Щоб опалювальна система працювала ефективно й без несправностей, щоліта необхідно проводити профілактичні роботи. Це дозволить уникнути проблем і зниження коефіцієнта корисної дії.

Деякі роботи реально виконати своїми руками, проте краще довіряти професіоналам, які зможуть оперативно вирішити будь-які проблеми, виявлені під час обслуговування. Крім того, якщо будуть знайдені несправності, то фахівець зможе підібрати необхідні деталі, що відповідають конкретній марці газового обладнання, й замінити їх.

Замовити послуги майстра з ремонту газових котлів ви можете на профільних сайтах, де представлені кваліфіковані фахівці.