Якихось обмежень у використанні гумату калію немає. Цей засіб широко використовується як у приватному обійсті, так і у великих агрохолдингах. У приватному обійсті найчастіше використовують садівники при замочуванні саджанців з відкритою кореневою системою перед висадкою. Замочування на 12-24 години сприяє зняттю стресу після пересадки, активізації коренеутворення, покращенню всмоктування елементів живлення із ґрунту молодих корінців.

Що ще можна підгодувати гумат калієм?

Гумат калія препарат особливо необхідний для висадки рослин на бідні глинисті ґрунти із слабо розвиненим орним горизонтом. На таких грунтах просто необхідно крім замочування коренів перед висадкою проводити додатково влітку кореневе і некореневе підживлення його розчином.

Дуже високу ефективність препарату можна оцінити при замочуванні насіння і цибулин перед висадкою в сад. Замочування сприяє дружнішому пробудженню ростових процесів, підвищенню енергії росту, стійкості рослин до стресів на ранніх стадіях розвитку. Варто купити гумат калію, якщо ви бажаєте отримати добрий врожай!

Використання гумат калію для некореневого підживлення сприяє вирішенню гострих проблем аматорського садівництва. У багатьох регіонах країни постає гостро проблема зворотного похолодання. При цьому є велика спокуса висадити розсаду перців та томатів у ґрунт вже в середині травня – при настанні відлиг. Але не варто забувати, що для перців навіть нічні похолодання нижче +10 градусів можуть зупинити їх розвиток на 2 тижні.

Бажаючи прискорити процес розвитку розсади у ґрунті, ви можете сильно програти. І тут важливу роль при знятті стресу від похолодань можуть зіграти некореневе підживлення його розчином. За рахунок амінокислот препарат активно проникає у тканини та відновлює обмінні процеси в рослині.

Також некореневе підживлення при одночасному замочуванні насіння і кореневищ перед висадкою здатне помітно підвищити посухостійкість посадок.

Як правильно застосовувати гумат калію

Замочування кореневої системи рослин слід проводити на 12-24 години, залежно від якості саджанця. Якщо саджанець у відмінному стані з добре розвиненою кореневою системою без ознак підсихання, то витримку скорочуємо до 10–12 годин.

Якщо симптоми усихання кореневої системи, то витримку збільшуємо. Але не більше ніж 24 години. У разі замочування насіння овочевих культур слід витримувати 10–12 годин. Якщо насіння плодових культур вже в пророслому або наклюнувшому стані, допускається зниження концентрації або часу витримки в 2 рази.