Деревина сосни – одна з найпопулярніших порід, призначення якої не обмежується лише столяркою дверей. Сосна також використовується як підлоговий або меблевий матеріал. Деревина сосни займає особливе місце у багатьох галузях промисловості.

Світлий колір, довговічність та простота обробки – одні з основних особливостей, що говорять на користь виготовлення міжкімнатних дверей з сосни. Однак до підготовки дерев'яного матеріалу пред'являються певні вимоги - всупереч видимості, висушити соснову деревину не так просто, як може здатися. Тому краще вибирати матеріал, якому не менше 80 років.

Натуральний колір деревини сосни підійде для інтер'єрів, що потребують оптичного освітлення. Ви повинні пам'ятати, щоб вибрати правильний тип дерева для відтінків вікон або підлоги. В ідеалі колірна відмінність не повинна будуватися на основі контрастів (допускаються лише двоколірні поєднання кольорів).

Крім того, не можна забувати про довговічність соснової деревини. Це один із найміцніших видів з погляду корисності. Звичайно, в сухих приміщеннях міжкімнатні двері з сосни працюватимуть набагато краще, ніж у приміщеннях з підвищеною вологістю. Однак у порівнянні з ялиновими дверима вони все ж лідирують.

Переваги та недоліки дверей із сосни

Переваги:

  • легкість механічної обробки деревини
  • тривалий термін служби деревини
  • наявність внутрішніх клеєних дверей з сосни або масиву дерева (у разі останніх можливе їх оздоблення самотужки)
  • наявність різних типів міжкімнатних дверей – конструкції та скління
  • можливість обробки морилкою або самостійним фарбуванням

Недоліки:

  • схильність до гниття при відсутності належного або недостатнього захисту соснових дверей
  • усадка деревини при контакті з водою
  • можливість витоку смоли внаслідок неправильного підбору дерев'яного сортименту

Дерев'яні міжкімнатні двері – універсальний вибір?

Дерев'яні міжкімнатні двері у Києві — надійний та солідний вибір, що підходить практично до будь-якого інтер'єру. Ми можемо вибирати їх, коли наш будинок чи квартира витримані як у класичному, так і у скандинавському стилі, а також коли ми думаємо про екологію. Класичні дерев'яні міжкімнатні двері добре виглядатимуть у вітальні, кухні, ванній та спальні – головне, щоб вони відповідали решті обладнання квартири. З іншого боку, білі міжкімнатні дерев'яні двері рекомендуються всім, хто вибрав скандинавський стиль лейтмотивом облаштування інтер'єру.

Дерев'яні міжкімнатні двері

Дерев'яні міжкімнатні двері можуть відрізнятися за формою, розміром (найпопулярніші від 60 до 90 сантиметрів), а також на вигляд. Ми можемо вибирати між заскленими та повністю вбудованими моделями — перші пропускають у кімнату більше світла, другі забезпечують нам більше усамітнення. Дерев'яні двері міжкімнатні з сосни можуть бути одностулковими або двостулковими - також варто зазначити, що ніде не сказано, що кожна стулка повинна бути одного розміру, що дозволяє мати більшу гнучкість у виборі відповідної моделі навіть в умовах обмеженого простору. Дверні полотна кріпляться до рами, але ці два елементи продаються окремо – пам'ятайте про це, вирушаючи за покупками до магазину товарів для дому чи меблевого магазину.

Дерев'яні міжкімнатні двері - чим їх обробити?

Існує безліч способів обробки дерев'яних міжкімнатних дверей – більшість з них спрямована на продовження терміну їхньої служби, а також надання їм характеру. Фарбовані та лаковані двері гладкі, ПВХ-плівка імітує колір та фактуру дерева, ламінати найкраще протистоять механічним пошкодженням, а шпоновані двері – покриті тонким шаром дерева, що зберігають природний колір та текстуру, вважаються найелегантнішими.