Серед безлічі офісних товарів вагоме місце займає звичайний папір офісний для друку. Він вважається витратним матеріалом і зустрічається практично скрізь, де люди працюють з документами, рахунками, статтями та ін. Від його якості залежить не лише читабельність надрукованого тексту, а й працездатність техніки.

Принтери, ксерокси та сканери досить часто виходять з ладу. Нерідко поломки трапляються внаслідок використання неправильного паперу. Великі виробники офісної техніки також випускають даний матеріал, який ідеально підходить для їхньої продукції.

При купівлі матеріалу, що розглядається, звертайте увагу на його здатність вбирати фарбу. Папір низької якості вбирає близько 80-90% чорнила – решта осідає на важливих частинах техніки. Якщо друкувати на принтері велику кількість матеріалів і використовувати при цьому низькосортний лист, ролик швидко вийде з ладу. Для лазерного принтера категорично не рекомендується використовувати папір із шорсткою поверхнею. Це може призвести до стирання фотобарабану.

Офісний папір: класифікація

Щоб правильно вибрати офісний папір, варто спочатку розібратися в його різновидах. Умовно його можна поділити на кілька класів. Матеріал класу «С» – це доступна за ціною продукція, яка призначена для друку невеликої кількості документів. Він підходить для домашнього використання. Як правило, недобросовісні продавці під виглядом паперу цього класу реалізують неякісні товари. Тому перед покупкою варто подивитися на його поверхню – вона може бути шорсткою і мати неоднорідні вкраплення ворсинок.

Папір середнього класу «В» відповідає всім вимогам та має високу якість. Він відмінно підходить для більшості пристроїв, серед яких високошвидкісні принтери. Такий матеріал використовують для двостороннього та швидкісного друку, листи не просвічуються і не замінюються. Їхня поверхня гладка і однорідна. Тому вони якнайкраще підходять для друку великих партій документів, матеріалів та ін.

Продукція класу «А» – це найкращий варіант для друку на лазерних кольорових принтерах та монохромного друку. Він гладкий та досить щільний. На відміну від попередніх варіантів, такий папір має широкий вибір щільності. Листи можуть бути глянсовими або матовими. Такий матеріал можна зберігати протягом багатьох десятків років, при цьому він не втратить своїх характеристик і залишиться в початковому стані. Завдяки таким властивостям продукція класу «А» чудово підходить для друку архівних матеріалів та представницьких документів.

Що стосується кольору, на сайті https://kanctorg.kiev.ua/ можна зустріти білий, сірий або жовтуватий папір. Перший варіант найкращий. На білих аркушах текст виходить чітким завдяки контрастності. Вважається, що максимальна білизна кращого паперу досягає 98%. Домогтися стовідсоткової величини цього показника практично неможливо.

Як вибрати папір для принтера?

У деяких офісах принтер працює практично без упину. Щоб техніка залишалася в робочому стані якнайдовше, необхідно правильно вибрати папір. Насамперед необхідно звертати увагу на щільність. Це безпосередньо впливає на здатність друкувальних пристроїв нормально виконувати своє завдання і, при цьому, довго не виходити з ладу. Оптимальний варіант має густину 80-90 г/м². 40-70 г/м2 – це густина газетного паперу. Його застосовують для друку з низькими налаштуваннями якості та подачею чорнила; такий матеріал не підходить для високошвидкісних пристроїв.

Продукція із щільністю 90 г/м2 має вищу ціну, ніж перелічені вище варіанти. Досить часто зустрічаються крейдовані листи. Вони покриті спеціальним шаром, до складу якого входить клей та пігменти. Такий папір приємний на дотик і може мати глянсову або матову поверхню. Застосовується для друку буклетів, листівок, плакатів тощо. Перш ніж купити папір такої щільності, переконайтеся, що Ваш принтер призначений для роботи з ним.

Занадто тонкі листи можуть заминатися і рватися. Якщо таке явище має постійний характер, техніка незабаром відповість Вам поломкою. Деякі люди надто зациклені на економії та купують дуже тонкий сірий папір, якість якого знаходиться на низькому рівні. Така нездорова економія призведе до того, що доведеться лагодити принтер або купувати новий. А в наш час ціни на друкарські пристрої часом космічні.

Папір для офісу часто підбирається не найвищої якості. Варто враховувати, що його використовують не лише для друку звітів, різних планів, таблиць та ін. На великих підприємствах підписується дуже багато важливих документів. Для них необхідно підбирати білі непрозорі листи з бездоганно рівними краями, щоби документація мала презентабельний вигляд.

Перед тим, як купити канцтовари в Києві, зокрема папір, переконайтеся, що його якість знаходиться на високому рівні. Навіть дешева продукція не повинна мати паперового пилу, нерівних та рваних країв. Такий матеріал неминуче засмічуватиме принтер. Листи з погано розрізаними краями злипаються між собою, змінюються і забивають принтер.

Ще одним важливим показником вважається вологість. Її оптимальний рівень дорівнює 4,2% - 4,5%. Не можна застосовувати для друку папір, який зберігався у сирому приміщенні та встиг просочитися вологістю – це не приведе ні до чого доброго. Щоб розпізнати матеріал, що відволожився, достатньо подивитися на його краї. Якщо листи в стосі стикаються нерівно і пішли хвилями, відмовтеся від покупки такого товару.

Якщо потрібен папір для лазерного чи струменевого принтера, варто звернути увагу на його здатність вбирати фарбу. Тонкі листи не дуже підходять для кольорового друку, оскільки вони будуть просвічуватися, псуючи зовнішній вигляд тексту та картинок.

Хоча яскравість і контрастність надзвичайно важливі, не завжди сліпуче білий папір буде зручним для читання тексту. Поверхня листів має бути рівною і гладкою, не шорсткою.