В IT-сфері повно різноманітних напрямів діяльності. Приклад – системний адміністратор. Ця професія здобула визнання з розвитком інформаційних технологій. Не всім зрозуміло, чим займається відповідний працівник.

Записатися на курс системного адміністратора Windows ви можете за посиланням https://onlineitea.com.ua/courses/sys-adm/!

Хто це?

Системний адміністратор – це спеціаліст, який забезпечує штатну роботу парку комп'ютерної техніки, а також мережі та програмного забезпечення. Іноді такий співробітник відповідає за інформаційну безпеку в межах корпорації. Простонародна назва професії – сісадмін.

Такий співробітник займається настроюванням, налагодженням та перевіркою комп'ютерних пристроїв. Згадана професія має чимало напрямків, залежно від яких змінюватимуться посадові обов'язки.

Напрями

Відповісти однозначно на питання, чим займається сучасний системний адміністратор, проблематично. Загалом його робота – це забезпечення на комп'ютері працездатності софту та заліза. Решта залежить від того, який саме адмін є у компанії. Великі корпорації наймають відразу кілька вузьконаправлених сисадмінів для швидкого та якісного обслуговування.

Існують такі види професії:

  • Адміністратор веб-серверів. Він ініціалізує, здійснює налаштування та налагодження в роботі веб-серверів. За допомогою останніх забезпечується функціонування ресурсів у Мережі.
  • Адміністратор бази даних. Відповідає за роботу БД та оновлення цих.
  • Мережеві працівники. Такі системні адміністратори розробляють та забезпечують обслуговування мережевого обладнання.
  • Адмін безпеки мережі. В обов'язки входить забезпечення безпеки мереж, захист від локальних і глобальних вторгнень. Слідкує за тим, щоб наявні дані нікуди не втекли, а на комп'ютері були відсутні віруси та шпигуни.
  • Архітектор. Це інженер, який має найвищу кваліфікацію. Несе відповідальність за будівництво корпоративної інфраструктури.
  • Адміністратор електронних повідомлень Несе відповідальність за налаштування та налагодження поштових служб. У його обов'язки входить організація боротьби зі спамом, а також шкідливим програмним забезпеченням, що розповсюджується через повідомлення.
  • Адмін з ПЗ. Це системний інженер, який працює виключно з налаштуванням, ініціалізацією, оновленням софту. Як самостійний фахівець зустрічається на практиці рідко. Зазвичай він включає свою роботу завдання різної спрямованості.

Часто до обов'язків системного адміна входить ремонт комп'ютерної техніки. Саме цим займається системний адміністратор на робочому місці.