Відповідно до керівного принципу закону про банкрутство - принципу оптимізації, провадження у справі про банкрутство має вестись таким чином, щоб вимоги кредиторів були задоволені в максимально можливій мірі, докладніше дивимося тут. Крім того, якщо раціональність дозволяє, збережіть фірмове найменування боржника. Тому, оскільки основна мета - максимально задовольнити кредиторів, то реально подивившись на це питання, виникає питання, де на це взяти кошти? Таким чином, істотна стадія процедури банкрутства зводиться до того, що майно банкрутства ліквідується з метою задоволення кредиторів у подальшому.

Що таке майно банкрутства? 

У день оголошення банкрутства майно банкрута стає майном банкрутства. Маса банкрутства включає не тільки речі, а й права. До складу майна входить як майно, що належить банкруту на день оголошення банкрутства, так і майно, набуте ним у ході процедури банкрутства. Звісно, ​​у нормативних актах також є деякі винятки, які визначають, які компоненти не включені до маси банкрутства, тобто майно, виключене з примусового виконання відповідно до положень цивільного процесуального кодексу.

План - найважливіший!

Протягом тридцяти днів з дня оголошення банкрутства офіційний одержувач повинен підготувати інвентаризацію та план ліквідації разом з кошторисом витрат. Ці документи показують форму маси банкрутства. Результати роботи довіреної особи є джерелом знань про найважливіше для кредиторів питання - про те, що потрапило до маси банкрутства, та чи достатньо його для задоволення вимог кредиторів.

Варто згадати, що одержувач зобов’язаний також підготувати фінансову звітність у день, що передує оголошення банкрутства. Іноді, однак, одержувач з об’єктивних причин не може скласти опис або план ліквідації протягом зазначеного вище періоду. Це може бути наслідком структури активів банкрута (багато різних типів активів, розкиданих по країні) або утрудненого контакту з банкрутом. У такому випадку керуючий складає лише загальний звіт про стан майна банкрутства та можливість задовольнити кредиторів. У цьому звіті одержувач має принаймні надати:

  • загальний огляд стану майна банкрутства,

  • приблизну вартість окремих активів,

  • можливість їх ліквідації та задоволення кредиторів. 

Важливо, що навіть якщо одержувач першим склав "загальну картину", це не звільняє його від якнайшвидшого складання належного плану ліквідації та інвентаризації.