Одеса розташована в Північному Причорномор'ї. Це велике приморське місто з розвиненою промисловістю, що одночасно є і культурно-освітнім центром країни. Також тут добре розвинений курортний напрямок і круїзний туризм. Кількість жителів Одеси вже перевищила мільйонну позначку. І за цим параметром місто займає третє місце серед інших українських міст.

Люди проживали в цьому регіоні ще в V столітті до н. е. Їх привертало вдале розташування Одеської затоки, де зараз розташовується найбільший морський порт України. Історія сучасного міста починається з 1794 року, коли за указом Катерини II в Хаджибеї була заснована гавань, названа Одесою. Першим її градоначальником став знаменитий Рішельє, який багато зробив для розвитку міста.

Промисловому місту, що швидко розвивалося, необхідна була і залізна дорога, яка відкрилася тут у 1884 році. Сьогодні станція Одеса пов'язана залізничним сполученням з усіма великими містами України. Двічі на день звідси до столиці вирушає поїзд далекого прямування Одеса –Київ. Також розклад поїздів Одеси містить щоденний поїзд Одеса – Дніпро. До Ужгороду ходить фірмовий «Хаджибей», а до Харкова – фірмовий «Чайка».

Крім курортного відпочинку в Одесі туристам доступно і багато визначних пам'яток. Її історичний центр включено до списку ЮНЕСКО. Саме з нього туристи зазвичай і починають огляд міста. Приморський бульвар, завдяки красі своєї архітектури, вважається «парадними воротами» Одеси. Звідси відкривається вид на морський вокзал і порт з красивими яхтами і круїзними лайнерами. Це досить тиха вулиця, якою люблять прогулюватися і жителі міста, і його гості.

У центрі бульвару на площі знаходиться пам'ятник Дюку де Рішельє, якого одесити вважають засновником свого міста. Адже список заслуг цього француза величезний. Цей пам'ятник – головний символ Одеси. Біля нього часто проходять свята і народні гуляння.

Звідси починаються і знамениті Потьомкінські сходи. Їх конструкція не зовсім звичайна. При створенні сходів була застосована система штучної перспективи, коли нижні сходинки зроблені більш широкими, ніж верхні. При огляді зверху, здається, що сходинки на всьому протязі мають однакову ширину. А якщо дивитися знизу, то Потьомкінські сходи набувають форму піраміди і здаються надзвичайно довгими.

А ще одним архітектурним шедевром вважається Оперний театр, побудований 1887 року в стилі віденського бароко. Розкішний він і всередині, а підковоподібна форма залу забезпечує йому чудову акустику. Завдяки їй шепіт на сцені чути навіть глядачам, які сидять на балконах. В Одесі багато й інших цікавих для відвідування місць, а одесити завжди раді гостям.