Подорожі, відкриті кордони та Інтернет зробили молоді пари, де обидві сторони походять з різних країн, не настільки рідкісними. Відповідно до українського законодавства, щоб укласти шлюб з іноземцем в Україні ЮСТ груп, необхідно виконати кілька додаткових формальних вимог. Набір документів слід подати до РАГСу не пізніше, ніж за місяць до запланованої дати весілля, а раніше буде необхідним візит до посольства чи консульства країни походження іноземця.

Формальності, пов’язані з одруженням з особою, яка має закордонний паспорт, дуже схожі на стандартні вимоги до весілля громадян України. Єдина відмінність полягає в тому, що заздалегідь слід офіційно встановити, що немає закордонних перешкод з боку іноземця не вступати в шлюб з громадянином України. Правове становище іноземця перевіряється через посольство чи консульство певної країни. Друга відмінність - наявність перекладача, який необхідний для будь-якої діяльності за участю іноземця в РАГСі, зокрема, переклад необхідний під час самої весільної церемонії. Виняток тут складають весілля конкордат, які проводяться в церкві. Тоді питання перекладу повинні бути узгоджені індивідуально зі священиком.   

Документи

Особа, яка має українське громадянство, повинна подати повну копію свідоцтва про народження до РАГС за місцем одруження та документ, що посвідчує особу (посвідчення особи або паспорт) для перевірки. У випадку з особою після розлучення вам додатково знадобляться: скорочена копія свідоцтва про шлюб та копія юридично чинного рішення суду. Якщо вдова чи вдівець мають намір вступити в нові стосунки, то вам знадобляться: скорочені свідоцтва про народження та копія свідоцтва про смерть подружжя.

Документи, необхідні особі, що мешкає за межами України:

  • дійсний паспорт (або карта проживання)
  • повну копію свідоцтва про народження (оригінал із присяжним перекладом)
  • свідоцтво про правоздатність укласти шлюб за кордоном.

Якщо ви вдівець або вдова, вам також знадобиться скорочена копія свідоцтва про смерть подружжя. З іншого боку, для розлученої особи потрібна скорочена копія свідоцтва про шлюб із запискою про розірвання шлюбу або остаточне рішення суду про розірвання шлюбу.

Свідоцтво про правоздатність укласти шлюб за кордоном можна отримати в посольстві чи консульстві. Процедура починається з подання заявки. Коли іноземець проживає в Україні, він або вона скасовується з адреси країни походження. Перед видачею документа майбутні подружжя попросять на співбесіду з консулом.