Чим здивувала і запам'яталась грандіозна подія у освітній сфері, долучитися до якої вирішили близько 1 тис. осіб? Спробуємо розібратися.
23 жовтня вже вдесяте почалася Міжнародна виставка “Інноватика в сучасній освіті – 2018”.
Даний захід — подія номер один серед українських освітян, спрямована на активізацію обміну досвідом, представлення новітніх досягнень у різних галузях, що стосуються навчання і виховання, презентацію практичних напрацювань, знайомство з інноваціями у сфері освіти іноземних колег.
На виставці представлені доробки вітчизняних та іноземних освітніх установ, компаній, освітніх агенцій тощо.
Журналістами “Всеосвіти” була проведена розвідка першого дня виставки, в ході якої вдалося дізнатися особливості відкриття конференції та теми, що цікавлять присутніх.
Учасники виставки, які представляли різні освітні установи, компанії, вищі навчальні заклади демонстрували напрацювання своїх вихованців та педагогічного колективу. Водночас відбувалися панельні дискусії, майстер-класи, тренінги, обговорення, які об'єднувала тематика зустрічі — освіта загалом, НУШ, зокрема.
Інтер'єр у стилі Нової української школи
Важливою умовою всебічного розвитку школяра відповідно до реформи НУШ є освітній простір, у якому він перебуває. Станом на 01.09.2018 майже всі школи країни було укомплектовано новими функціональними партами, яскравими шафами, килимами, кріслами тощо
На виставці були представлені сучасні мобільні парти для школярів, які мають, так би мовити, космічний дизайн. Всі моделі підлягають обов'язковій реєстрації та сертифікації відповідно до стандартів якості. Особливість парт у можливості коригування висоти для школярів, зріст яких варіюється в діапазоні 110-170 сантиметрів. Співробітник компанії “Сектор плюс” поділився з нами розповіддю про процес доставки меблів у навчальні заклади. Олександр Анатолійович розповів про фірму в якій він працює вже три роки, з моменту її заснування. Компанія представляє виробника спеціалізованих меблів для навчальних закладів. Гарантійний строк — два роки. Доставка до навчального закладу не довше 10 днів. Всі установи отримали меблі вчасно і залишили позитивні відгуки на сайті компанії.
Презентували і ігри, мета яких зробити процес навчання цікавішим і легшим. І якщо більшість уявити «Мафію» чи «Монополію», то це не зовсім відповідає дійсності. Ігри для першокласників допоможуть покращити навички читання та здійснення лічби. Торгова марка «Розумники» розробили і представили ігри для найменших. Про ефективність використання ігр говорили з комерційним директором фірми Рилєєвим Василем Васильовичем, який зазначив, що гру «Читака» розробили для покращення швидкості читання, а «33 і 3 бобра» для розвитку вміння рахувати. Наприклад, учні витягнуть цифру “3” і рахують цифри по периметру так, щоб вони дорівнювали трьом. Виграш за тим, у кого більше фішок. Сенс гри «Читака» наступний: перед дітьми картки з хибними назвами речей чи тварин. Завдання: знайти і прочитати правильно слово. Існують різні варіанти цієї гри.
Робототехніка
Виставка стала майданчиком для демонстрації робототехніки. Сьогодні мало кого здивуєш різноманітними роботизованими пристроями, а тому викладання курсу з робототехніки видається як ніколи актуальним. Інформаційні технології закріпилися в системі освіти, особливо популярною залишається STEM-освіта.
“Boteon” — центр STEM-освіти, про особливості діяльності якого ми дізналися з розповіді співробітника компанії. Пані Тетяна, зазначила, що відповідно до концепції НУШ на уроках необхідно застсовувати календарі, годинники, лінійки робототехніки, основи для 3D-графіків. Компанія “Boteon” пропонує лінійки у вигляді пластин з каркасом. Використання годинника та пояснення з його допомогою скільки хвилин у годині — беззаперечно, позитивне нововведення. На думку пані Тетяни, це допомагає учням продемонструвати зв'язок математики з реальним життям. На сайті центру розміщені курси для вчителів, які знаходяться у пошуках способів самоосвіти і зростання. Також центр сприяє відкриттю гуртків з робототехніки та здійснює супровід і допомогу матеріалами в ході вашої діяльності.
Учасникам виставки продемонстрували як працює робототехніка і як здійснюється керування нею. Це був найцікавіший момент для маленьких відвідувачів виставки.
Слід відзначити творчі роботи студентів ліцеї, які продемонстрували свої вміння в кондитерській справі, приготувавши незвичайні тістечка. Конференцію відвідали особливі гості, серед яких — Григорій Чапкіс, талановитий український хореограф, народний артист України.
Підручники майбутнього
Сьогодні відбулися дискусії, обговорення та презентації за різними напрямками. Ми відвідали науково-практичну конференцію “Інноваційний підручник для НУШ”, на якій було представлено ряд електронних підручників. Презентацію підручника представник “Є-підручники” Каплаушенко Ігор супроводжував цікавим виступом про складнощі реалізації положення МОН щодо електронного підручника. Зокрема, пан Ігор наголосив на тому, що процеси розробки електронних підручників був занадто обмежений в часі. Як результат, жодного електронного підручника з нуля, всі вони виготовлені на базі друкованих.
Компанія “Є-підручники” співпрацювала з Київським ляльковим театром для створення озвучення підручника, відповідно до положення. У результаті отримали підручник, що розмовляє і змінює зображення (розроблені анімації). Для підручника розроблена система інтерактивних вправ.
З виступу Табачина Андрія, директора ТОВ «ЕДПРО ДИСТРИБЮШН», ми дізналися про програму MozaBook 4.5, що вміщує вісім підручників. За допомогою даного сервісу будь-який видавець може трансформувати паперову книгу в електронну і відкрити доступ певному колу людей. Пан Андрій показав е-підручник з цікавими завданнями, але несподіванкою стали 3D-підручники.
Після цього почалася прямо таки магія: Ольга Казанська, директор ТОВ «Фасбінд Україна» продемонструвала підручник з доповненою реальністю.
Атмосфера свята
На міжнародну виставки завітали педагоги та причетні до освіти люди, з усіх куточків країни, метою яких було презентувати свій навчальний заклад, учнівські доробки, продемонструвати досягнення колективу та завести нові знайомства з однодумців.
Надзвичайно приємна атмосфера свята була створена самими учасникам. Дякуємо за можливість долучитися до процесу переродження української освітньої системи. Свіжих ідей та невичерпного джерела натхнення!