
Чи готова Європа повноцінно замінити США у військовій підтримці України

Експерт розповів, чи готова Європа повноцінно замінити США у військовій підтримці України
Експерт розповів, чи готова Європа повноцінно замінити США у військовій підтримці України
У неділю в Лондоні відбувся саміт за участі прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, президента Франції Емманюеля Макрона та президента України Володимира Зеленського. За його підсумками пролунало кілька заяв, спільна тональність яких зводиться до чергових європейських декларацій на підтримку України.
Meta.ua звернулася до політичного експерта, народного депутата Верховної Ради України VI скликання Віктора Уколова із питанням, чи готові сьогодні європейські країни, зокрема, Велика Британія, Франція та Німеччина, взяти на себе відповідальність та збільшити обсяги допомоги Україні і чи не чекають ці країни на поновлення діалогу між Україною та США, що зніме з них тягар відповідальності.
Далі – пряма мова експерта
Ви упереджені, коли говорите про «чергові європейські декларації». За деревами лісу не видно, адже це вперше лідери Європи збирались на саміт, щоб обговорити питання безпеки без США. Хочу нагадати, що після виступу віце-президента США на Мюнхенській безпековій конференції лідерів ЄС збирав у Парижі і президент Макрон. Таким чином Велика Британія і Франція намагаються замінити американську ядерну парасольку для захисту Європи, якщо США виведе свої війська з Європи і залишить НАТО.
Можливо, ми є свідками народження нового безпекового блоку в Європі і те, що на зустріч в Лондон одразу запросили українського президента, дає надію, що серед країн-учасниць цього блоку від початку буде і Україна. Зрозуміло, що для цього потрібне припинення вогню і завершення війни. І тут лише підтримки європейських країн недостатньо, тому президента Зеленського намагались переконати виправити помилку – знайти порозуміння з президентом Трампом.
Про те, що європейські лідери не хочуть підтримувати Україну без США, а тому намагаються переконати Зеленського відновити стосунки із Трампом – написали в Euractiv. Прем'єр Британії та генсек НАТО переконували Зеленського знайти спосіб відновити стосунки з Білим Домом. Напевно, з цим пов’язані слова Зеленського, що Україна все ще готова підписати Угоду про надра, але наразі, за словами міністра фінансів США, ця угода вже не обговорюється. Мені дуже прикро, що Зеленський внаслідок цілого ряду непродуманих кроків втратив двопартійну підтримку України в США, що була збудована за Порошенка.
Інформує meta.ua