• Головна
  • Українська індустрія розробки ігор через призму війни, інтерв'ю із Олександром Хруцьким
Партнерський матеріал
09:39, 18 квітня 2022 р.

Українська індустрія розробки ігор через призму війни, інтерв'ю із Олександром Хруцьким

Партнерський матеріал

Станом на сьогодні, дуже багато українського бізнесу зникло, змінює формат. Десь можна все виправити заміною постачальника чи посередника. Але в Україні є галузі, про які може ніхто і не знав. Мова саме про Gamedev студії та розробників.

Звісно є багато поодиноких фрілансерів, більшість з яких працює на західний ринок. Але у нашій країні існує цілий ринок і своя щорічна конференція у цій галузі.

Українській гік розбирався, що то за конференція і навіть трохи поспілкувався з її засновником Олександром Хруцьким.

Не бачу сенсу розповідати про конференцію мені, бо далі сам засновник дуже стисло і зрозуміло усе зробить. Я тільки скажу, що цього року заплановано три заходи, один із них буде проходити в онлайн форматі, доступ буде вільний, тобто кожен може дізнатися щось нове для себе.

Основна мета Games Gathering: Gamedev under bombs - позапланового онлайн заходу - донести до усіх колег правду про те, що відбувається зараз в Україні та зібрати кошти для допомоги, у тому числі ЗСУ та ТрО.

Я просто залишу посилання, щоб кожен, хто хоче, зареєструвався, чи може розповів свою історію війни. https://ggconference.com/conference/games-gathering-gamedev-under-bombs/

Доброго дня, будь ласка розкажіть про себе, хто ви?

Доброго дня, мене звуть Олександр Хруцький, на сьогоднішній день я є керівником та засновником двох проектів пов'язаних з українським геймдевом - конференції Games Gathering та геймдев школи Games Academy.

Що з себе являє Games Gathering conference, яка історія цього проекту?

Games Gathering як івент була започаткована в 2015-му році. До цього часу я вже 13 років працював в ігровій індустрії, але трохи втомився від роботи на посадах гейм дизайнера та проджект ліда. В той же час - у зв'язку з подіями 2013-14-го року - всі геймдев івенти, що до цього проводилися в Києві, поїхали звідси і не збирались повертатися. От тоді я й подумав - чому б не зробити свою власну конференцію для ігрової індустрії? Подумав, зробив - і в 2019-му році вона стала найбільшою В2В геймедев конференцією у Східній Європі.

Особисто ви раніше працювали у розробці ігр, івент - це логічне продовження, чи досі на ниві геймдеву?

Довгий час, с 2015-го року я займався виключно конференцією та навчальними програмами у Games Academy. Але, не буду брехати - весь цей час сумував за розробкою. Минулого року я зміг знайти трохи вільного часу та ресурсів, щоб розпочати виробництво свого проекту. Але вторгнення росії зламало усі плани і на сьогодні цей проект стоїть на паузі. Втім, я вірю що як тільки війна закінчиться перемогою України - я та мої колеги до нього повернемось.

Два заходи у цьому році - Київ та Одеса, плани змінилися?

Поки що - важко сказати. Минулого року, у зв'язку з ситуацією з COVID-19, ми теж не були певні, що зможемо провести GG в Одесі у тих умовах. Але, коли ситуація покращилась - ми анонсували івент менш ніж за 2 місяця до дат його проведення і це вийшов найбільший одеський івент з усіх, що ми проводили.

Отже, цього року ми теж сподіваємося на краще, та віримо в ЗСУ!

Щодо Києва - то тут ми певні, що до листопада ми вже встигнемо відсвяткувати перемогу та провести повноцінну конференцію, не гіршу, за конференції минулих років.

22 квітня Games Gathering: gamedev under bombs. Онлайн, це зрозуміло. Чим ще буде відрізнятися захід?

Практично усім. Цей захід не буде звичайною конференцією Games Gathering - це будет набір з багатьох історій людей з геймдеву, життя яких змінила війна. Це будуть історії тих, кто кинув професію ігрового розробника та вступив до лав ЗСУ або ТрО; тих, хто продовжує працювати під обстрілами; тих, кто у найскладніших умовах перевозив компанію на захід України або вивозив дітей за кордон.

Мета цього івенту - донести до максимальної кількості наших коллег по індустрії з-за кордону правду про те, що відбувається в Україні.

Окрім того, треба сказати, що це не комерційний, а благодійний івент. Доступ до GG: GUB безкоштовний для всіх. На івенті ми збираємо донати для адресної допомоги нашим коллегам з індустрії - тим, хто зазнав вагомих врат через війну та тим, хто захищає нашу країну.

Що далі? Як бачите українську ігрову індустрію?

Я працюю у вітчизняній ігровій індустрії вже 20 років, і можу сказати, що з кожної кризи, з якою вона стикалася, українська геймдев індустрія виходила тільки сильнішою. Сподіваюся, що так буде й цього разу. Дивлячись на те, які зусилля докладає українська спільнота для перемоги - я щиро в це вірю.

На цьому наше невеличке інтерв'ю завершено. Я буду слідкувати за заходом 22 квітня та взагалі конференцією про яку йшла мова. Я та редакція сайту передаємо велике дякую Олександру за таку ініціативу, усім захисникам України та привіт російському військовому кораблю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...