Польща підходить для навчання тим, хто хоче здобувати вищу освіту без особливих стресів - вступати без іспитів, платити за навчання прийнятну ціну, поступово вчити мову і вливатися в польську культуру. Польща для навчання за кордоном для українців - up-study.net підходить тим, хто не встиг за термінами нікуди більше – польські вузи приймають документи іноземців до кінця липня. За допомогою Центру польської освіти Up-Study, абітурієнт дізнається про умови вступу.

Право вступати до польських вузів мають усі бажаючі. На програми бакалавра можуть вступати абітурієнти з атестатом, а на магістра – люди з дипломом бакалавра або спеціаліста.

У державних вузах навчання ведеться в основному на польському і коштує близько 1500 – 2000 євро в рік, а англійською і російською – більше 2000 євро в рік. Зазвичай мова йде саме про платне навчання, так як до безкоштовного навчання допущений дуже невеликий контингент іноземців.

 

На програми на польському мовного сертифікату не потрібно, але знання мови хоча б на початковому рівні все-таки бажано. Є два варіанти: або ви робите зовсім без мови і берете мовної рік (коштує близько 2000 євро), або ви відразу приступаєте до навчання з базовим знанням польської і паралельно вчіть мову.

Попит породжує пропозицію: в Польщі і держвузи, і приватні вузи намагаються ввести актуальні спеціальності, такі, як туризм, інформаційні технології, перекази, архітектура, міжнародні відносини, менеджмент, програмування і т. п. Ну і, звичайно ж, весь набір класичних спеціальностей у польських вишах теж є.

Тому багато студентів їдуть навчатися саме в Польщу, щоб відразу ж отримати європейський диплом, а не підтверджувати потім український чи російський. До того ж, якщо людина навчається в Польщі, то він може поїхати без візи на співбесіду в сусідні країни – Німеччину, Чехію, Австрію – і влаштуватися на роботу.

Відверто кажучи, Польща далеко не лідирує у рейтингах вузів Європи. По-перше, Польща – досить нова країна в зоні Шенгену, по-друге, їй просто важко наздогнати вузами таких популярних країн, як, наприклад, Великобританії, Франції або Німеччини.

Найбільш заслуженими внз Польщі є Варшавський університет, Університет Лазарського і Університет транспорту та логістики. Також можна відзначити Лодзинський технічний університет.

У польських вишах є два варіанти вступу: на підставі іспитів (бюджет) і без них (платно). До іспитів практично ніхто з іноземців не допущений, здавати іспити мають право тільки ті іноземці, які мають карту поляка, мають польське коріння або проживають в близьких до Польщі регіонах України.