Перед випускником школи стоїть непростий вибір свого майбутнього шляху, а саме університету, де він здобуде спеціальність. Батьки шукають для дітей престижний виш, в якому студент отримає високі знання. Здобувати вищу освіту можна за кордоном, наприклад, у Польщі. Перепоною у такому прагненні є не тільки вартість навчання. До речі, у Польщі можна отримати якісну освіту за прийнятну вартість. Окрім фінансової сторони треба подумати про вивчення польської мови. Для цього майбутній студент має записатися на мовні курси, де враховуються програми навчання за кордоном, зокрема у польських вишах. Базові знання польської мови допоможуть знайти друзів, а також приступити до основного навчання.

Вчитися в Польщі варто, адже випускник отримає повноцінний європейський диплом. Після вступу Польщі в Євросоюз, освіта, здобута тут, автоматично визнається по всій його території без додаткового підтвердження, а його рівень відповідає всім освітнім нормам. Маючи на руках польський диплом, ви можете повернутися працювати на Батьківщину, а також працевлаштуватися в Польщі чи іншій країні Євросоюзу.

Розумна ціна за навчання – оплата актуальна, а в деяких випадках навіть нижче, ніж в інших вишах Східної Європи.

Система освіти – для отримання диплому про вищу освіту (бакалавр) вам знадобиться всього три роки, ще два при бажанні можна витратити на магістратуру. Для порівняння, в Білорусі магістром можна стати не раніше, ніж через сім років після початку навчання.

Відсутність вступних іспитів – на більшість спеціальностей для вступу необхідно знання мови і правильно зібраний пакет документів.

Зручне географічне розташування Польщі – Європа у Вас за вікном, ніч в поїзді – і студент вдома. Саме сусідство з цією країною є вирішальним при виборі іноземного університету.

Польська мова вивчаєть відносно нескладно, так як вона схожа на українську і білоруську. Від студенту треба його прагнення до навчання мови.

Кожному студенту надається право на тимчасовий вид на проживання, його тривалість один рік. Отримати постійний вид на проживання у Польщі можливо за умови чотириразового подовження тимчасового, та отримання роботи. З постійним видом на проживання іноземний громадянин користується усіма правами, що й звичайний поляк, окрім права голосувати на виборах. З громадянством у цій країні складніше, іноземцю потрібно довести, що в його роді були справжні поляки.