Все частіше при оформленні інтер’єрів використовують рулонні штори. Їх встановлюють в офісних приміщеннях, навчальних закладах, комерційних установах, а також в квартирах та домах. Це більш практична і зручна альтернатива звичайним портьєрам та гардинам. Рулонні штори компактні, стильні, не потребують частого прання та прості в догляді. За необхідності їх достатньо просто протерти губкою. До того ж, випускаються вони в широкому асортименті моделей, тож можна підібрати рішення на будь-який смак. Проте, дуже важливо вміти їх вибирати. Є кілька параметрів, на які слід зважати.

Особливості системи

Основна відмінність полягає в конструктивному виконанні механізму валу на який намотується полотно. Він може бути 2-х типів:

  • Відкритим;
  • закритим.

В першому випадку вал, на який намотується полотно залишається на виду. Зазвичай такі моделі рулонних штор трохи дешевші, але не всім подобається подібна конструкція, оскільки виглядає досить просто.

Закритий механізм оснащений пластиковим коробом. В ньому схований вал і ховається рулон з полотном. Виглядають такі штори більш охайно, до того ж вал захищає матеріал від пилу.

Варто відзначити, що тип системи є важливим критерієм не лише з естетичною точки зору, а й практичної. Від цього залежить можливість монтажу. Наприклад, якщо в планах встановити рулонні штори на вікна, то можна купити як модель з відкритою, так і закритою системою. А при монтажі на стіну потрібна конструкція з відкритою системою.

Ще відмінності залежать в комплектації. Є моделі з направляючими та без. Зазвичай закриті системи комплектуються направляючими. Вони кріпляться обабіч віконної шибки і саме по ним рухається полотно. До того ж, вони захищають краї матеріалу від передчасного зносу. Рулонні штори відкритого типу можна використовувати без направляючих.

Ступінь затемнення

Цей показник залежить від особливостей матеріалу. Ступінь затемнення може коливатися від 40 до 100%. Найбільше затримують світло моделі блек аут. В них на тильній стороні полотна є шар матеріалу з світловідбиваючими властивостями.

Моделі рулонних штор типу блек аут можна вибирати для відпочивальні та вікон, які виходять на сонячну сторону чи приміщень з проектором (актові зали, офіси тощо).

Для приміщень, де не важливе повноцінне затемнення, можна підібрати моделі з 40-70% затемнення. Вони будуть перешкоджати проникненню прямих сонячних променів, проте певне світло все ж буде проникати в кімнату.

Розмір: що треба враховувати

Основних параметрів 2: довжина та ширина.

Довжина важлива, коли рулонні штори вибираються на високі чи панорамні вікна до підлоги. В інших випадках зі стандартними вікнами проблеми можливі нечасто, оскільки полотна зазвичай мають довжину більше 100 см і цього досить.

Що стосується ширини, то вона повинна бути трохи більшою за ширину самого вікна. Якщо рулонні штори відкритого типу і монтуються на стіну, то вони мають бути ширшими на 4-6 см, щоб забезпечити надійне перекриття. Коли ж монтаж планується на раму і в конструкції передбачені направляючі, то ширина має бути більшої на 1,5-2 см. Цього досить, щоб полотно перекривало вікно і не заважало.

Крім технічних параметрів, при покупці рулонних штор на вікно варто ще звернути увагу на дизайн. Вони бувають однотонні та з малюнком, з текстурою та гладенькі. Обирати варто з урахуванням стилю інтер’єру та кольорової гами приміщення. Штори мають її доповнювати та гармонійно поєднуватися з іншими деталями в інтер’єрі.