Дослідники вважають, що коли стаття опублікована та проіндексована пошуковою системою, робота над нею закінчена.

Що ж до практичної користі, то тут все набагато складніше. Адже після того, як дослідження опубліковане, наступний крок — зробити його більш відомим для того, щоб дослідник міг покращити свої наукометричні показники. Цитування та індекс Гірша є двома найважливішими показниками наукометричної ефективності дослідника.

Для чого кожному вченому потрібно підвищувати свої цитування та індекс Гірша?

На жаль, багато дослідників не знають про важливість цих інструментів. Ми розглянемо докладніше, чому вченим варто розвивати власні наукометричні показники, на яких платформах варто зосередитися, а також деякі причини низьких показників у публікаціях. Крім того, ви можете звернутися за допомогою до https://statti.in.ua/, якщо не можете зробити це самостійно або не маєте часу.

Дослідники можуть вимірювати свою активність за допомогою таких показників, як індекс Гірша, цитування та інші.

Заведено вважати, що наступні метрики є основними детермінантами популярності наукової роботи вченого:

Існує індекс Гірша (h-індекс), який відображає співвідношення між кількістю процитованих наукових робіт і кількістю посилань на кожну з цих робіт.

Для того, щоб встановити впливовість дослідника, вимірюють, як часто інші дослідники посилаються на його роботи, розраховуючи їхній індекс цитування, який базується на кількості посилань.

Ефективність публікаційної активності вченого можна оцінити за допомогою низки пов'язаних метрик, таких як m-індекс, g-індекс, i-індекс, індивідуальний h-індекс та a-індекс. Попри це, всі вони значно менш впливові, ніж проаналізовані вище показники, і здебільшого є похідними від цитованості наукових робіт.

Яким чином покращення наукометричних показників сприяє розвитку науки?

Насправді існує пряма залежність між популяризацією наукових статей та наукометричними характеристиками наукових робіт, які безпосередньо сприяють формуванню позитивного іміджу дослідника. Якщо ваша думка цитується колегами більше одного разу протягом року, це, природно, підвищує рівень довіри до вас.

Цього можна досягти, ставши членом редакційної колегії наукового журналу або рецензентом наукового журналу. Дослідники з високими наукометричними показниками з більшою ймовірністю будуть запрошені до співпраці з високоякісними журналами, що індексуються в міжнародних базах даних. Дослідники з високими наукометричними показниками з більшою ймовірністю отримають запрошення до співпраці з високоякісними журналами.

Високий індекс Гірша та високий рівень цитування необхідні для того, щоб мати право оцінювати дослідницьку роботу інших колег у наукових та спеціалізованих вчених радах. Тільки досвідчені вчені з високими індексами Гірша можуть брати участь у цьому процесі оцінювання.