Багато батьків вважають, що, якщо малюк досяг 6-ти років, знає літери та вміє рахувати, то він готовий навчатися, але це не зовсім так. Готовність до шкільного процесу визначається по рівню розвитку соціально-емоційних навичок дитини, когнітивного вміння та фізичного розвитку.

Завітайте до інтернет-магазину «Златка» та знайдіть на сайті для себе корисну літературу, яка допоможе розвити у малюка всі необхідні навички та підготовить дитину до школи без проблем та стресів.

Як книжки та література сприяють підготовці до навчального процесу?

Змалечку слухаючи казки, діти починають розуміти базові терміни про добро та зло, які вчинки вважаються хорошими, а які краще не робити, пізнають що таке дружба і, як поводити себе в колективі з однолітками та дорослими. Також, не менш важливим є закладення безпечності. Малюки на прикладі героїв розуміють, чому не можна говорити з незнайомим, гратися сірниками та втікати з дому. Віршики, скоромовки та загадки  розвивають артикуляційний та розмовний апарат, пам'ять і словниковий запас, що надалі допоможе швидко та чітко читати й формулювати власну думку.

Вихователі та вчителі рекомендують книги дітям купити і якомога більше читали разом. Полегшити адаптацію допоможе:

  • Знайомство – якщо дитина вже пішла до школи, або тільки збирається зустріньтеся з її однокласниками. Пограйте в різноманітні ігри разом з ними. Так дитина отримає більше товаришів і буде почувати себе впевненіше.
  • Тренування – купуйте різні тренажери де треба обвести, домалювати, розмалювати, порахувати і так далі. Це підготує м’язи та розів’є базові рухові вміння.
  • Співайте – коли дитина, наприклад, одягається, збирає іграшки – співайте або читайте тематичні скоромовки. По-перше, це привчить дитину до самостійності, а по-друге, будуть  розвиватися  різносторонні навички.
  • Розмова – питайте малюка про що він прочитав чи що зрозумів з казки. Це навчить дитину міркувати та висловлювати власну думку.
  • Знання – пройдіть з малюком базові знання про літери, цифри, кольори та інше.

Головне багато читайте казки дітям, пояснюйте незнайомі слова та незрозумілі події, факти. Під час прогулянки просіть описувати місцевість, наприклад, ігровий майданчик, що подобається, а що ні і чому. Зверніть увагу на вподобання малюка та обирайте літературу певної тематики, поступово поглиблюючи та розширюючи знання.