Багато з сучасних людей не уявляють собі життя без домашнього улюбленця і беруть його з собою усюди: на прогулянки, на роботу, у подорожі. Якщо ви — з таких або з якоїсь іншої причини плануєте поїздку з улюбленим котиком, собачкою чи морською свинкою, варто дізнатись основні правила автобусних подорожей з тваринами. А також — корисні поради щодо того, що варто взяти з собою.

Чи потрібен тварині окремий квиток?

Ні, якщо її клітка або переноска вміщується у вас в руках та не потребує окремого місця. В такому випадку провезення тварини входить у вартість квитка. Замовити ж автобусні квитки для себе можна онлайн — це дуже економить час.

Правила перевезення тварин в автобусі

В Україні проїзд з тваринами в громадському транспорті дозволений, проте є декілька важливих правил:

  • Господар повинен мати при собі ветеринарну довідку про стан здоров’я улюбленця та паспорт щеплень. Для закордонних поїздок потрібен паспорт міжнародного зразка та наявність чипа.
  • Тваринка не повинна бути брудна чи мокра.
  • Собаки середнього та великого розміру мають бути в наморднику та на повідку усю тривалість поїздки.
  • Ваш улюбленець завжди має знаходитись біля вас, не пошкоджувати майно інших пасажирів, не заважати їм та поводити себе тихо.

Якщо тваринка невеликого розміру, бажано, щоб вона перебувала у клітці чи переносці. Особливо якщо подорож триватиме понад 3-4 години.

Що взяти з собою?

Перейдемо до корисних порад. Отже, що взяти з собою, щоб пухнастик почувався в дорозі комфортно?

  • Декілька пелюшок. Навіть якщо ваш улюбленець слухняний і вміє терпіти, краще підстрахуватися. Аварії інколи стаються. Якщо ж тварина перебуватиме не в переносці, можна придбати спеціальний памперс. А краще декілька.
  • Їжу, ласощі, воду та мисочки для них. Тоді навіть під час форс-мажору ніхто не лишиться голодним.
  • Вологі серветки. Хоча їх корисно мати при собі навіть якщо ви подорожуєте без тварини.

Також візьміть одну-дві улюблених іграшки вашого пухнастика. Або щось, що пахне домівкою: це допоможе йому подолати стрес від незвичної ситуації. До речі, краще заздалегідь спробувати, наскільки добре тварина почувається в громадському транспорті: наприклад, проїхати декілька зупинок в міському автобусі. Якщо вона поводить себе спокійно, не стресує та не поводить себе гучно — все гаразд.