З чого ж починається створення розкішної клумби? Перший етап — опрацювання плану. Як у фільмі можна зняти видовищну сцену без попередньої розкадровки, так і клумбу не вийде облаштувати без креслення. Візьміть у руки олівець і починайте фантазувати.

По-перше, клумба повинна бути досить компактним, щоб її можна було розмістити у вибраному вами місці ділянки. По-друге, врахуйте, що поруч на клумбі потрібно розташувати рослини, що сполучаються один з одним за кольором. Як правило, не варто використовувати більше трьох кольорів — в іншому випадку клумба почне виглядати надто строкатою. За допомогою сайту http://www.dobrodar.com.ua/ua/catalog/ господарі зможуть оформити квітник розкішними рослинами та квітами. Нарешті, постарайтеся відразу визначитися зі стилем. Зупинимося більш докладно на загальноприйнятих варіантах оформлення клумби.

Регулярної називається клумба строгої геометричної форми. Одночасне цвітіння рослин, з яких вона складається, посилює ефект строгості й взаємозв'язку її частин. Мінусом може бути неприродність регулярого стилю, особливо в тому випадку, якщо навколишній ландшафт більше наближений до природи з її плавними лініями.

Нерегулярні клумби створюються з груп багаторічних квітів, стійких до морозу. Щоб візуально виділити клумбу, використовується висаджений по її периметру природний бордюр з трави. Зони, де посаджені рослини, можуть взаємно перетинатися. Такий план дозволяє реалізувати дуже оригінальну можливість: послідовне цвітіння, при якому різні групи кольорів будуть дозрівати одна за одною, змінюючи один одного на клумбі.

Наступний рівень складності — так звані килимові клумби. Багато людей вважають за краще не оформляти їх самостійно, а звертатися до фахівців. Дійсно, людині, що не має відповідного досвіду, буде важко влаштувати подібну клумбу. Складність полягає в створенні візерунка з невисоких рослин. При цьому підсумковий результат перевершує будь-яку уяву: краса таких клумб вражає навіть досвідчених садівників.

Ще на стадії планування вам слід врахувати також взаємне розташування квітів на клумбі. Найвищі з них повинні розташовуватися в середині. При бажанні там можна посадити навіть декоративний кущ або дерево. Основний простір клумби повинно бути включена рослинами середньої висоти. Низькі рослини, висота яких не перевищує 20 сантиметрів, добре буде використовувати для оформлення клумби по краях.

Перейдемо тепер від теоретичної до практичної частини. Починати роботи краще всього навесні — так ви зможете насолодитися видом квітучих рослин вже в наступному році, а ще через рік вони увійдуть в повну силу. Спершу виконайте в наміченому місці всі бур'яни і підготуйте ґрунт.