Любителі мандрів можуть обрати два види активного відпочинку: велотуризм чи велопоходи. Чим відрізняються ці види дозвілля, давайте розбиратися.

Велотуризм - це проходження, а точніше, їзда на велосипеді маршрутами різної складності. Роблять це заради спортивних здобутків.

Велопоходи - це спорт, поєднаний з оглядом місцевостей та культурних пам’яток.

При виборі велосипеду для велопоходів, не варто вибирати важкі моделі, бо кожен зайвий кілограм позначиться на вашій продуктивності. Краще обрати широке кермо, зручне сідло, адже їхати ви будете довго. Оптимальним буде велосипед з вісьмома швидкостями, колеса з міцними шпицями та подвійними ободами. Обирайте також три зірки на системі та миготливий червоний ліхтар позаду. Ідеальні для такого виду дозвілля велосипеди-гібриди, якщо ж ваш маршрут нескладний - підійде велосипед типу «City Bike». Для подорожей на довгі дистанції, які долаються зі швидкістю, слід надати перевагу спеціальним туристичним велосипедам. Ще один тип туризму   -  це екстремальний велосипедний туризм. Для цього обирають спеціальний mountain bike. Відповідно, і маршрут обирається складний - гори, ліси та відсутність покриття на дорозі.

Більше варіантів на сайті velosklad.com.ua

 Додаткове спорядження

Додатково для велопоходів потурбуйтеся про купівлю велобагажника та рюкзака для велосипеда. Адже при тривалих поїздках, увесь свій вантаж не слід возити на спині. Також придбайте набір найнеобхідніших інструментів, щоб можна було відремонтувати незначні поломки, а ще запасну велосипедну камеру і насос. Оскільки подорожі  передбачають поїздку на далекі відстані, візьміть з собою пристрої для розпалення багаття, їжу, намет та спальник, та хоча б один змінний комплект одягу. Не забудьте прихопити воду та аптечку.

Маршрути велопоходів

Якщо маршрут прокладено по рівнині – його вважають відносно легким, якщо є гори – складність маршруту підвищується на кілька пунктів.

  1. Класичний велосипедний туризм. Тут все, як і в інших видах туризму: стоянки з наметами та розведення багаття. В таких маршрутах швидкість зумовлена тим, наскільки досвідчена зібралась група.
  2. Для тих, хто віддає перевагу готелям, а не наметам, є «цивілізований велосипедний туризм».
  3. Швидкий велосипедний туризм. Він підходить далеко не всім. Тут головне – не краєвиди навколо, а швидкість подолання відстаней. Зазвичай, у такі поїздки не беруть багато речей, а ночі проводять в готелях.

І головне, обирайте той вид відпочинку, який принесе вам найбільше задоволення!