Штучний інтелект усе більше використовується в сільському господарстві. Його вплив буде значним. Як має виглядати використання функцій штучного інтелекту очима сільськогосподарської організації?

штучний інтелект

Штучний інтелект має підтримувати розвиток сільського господарства

Попередні революції в сільському господарстві ставлять за мету зростання продуктивності. Нинішня кліматична криза та біорізноманіття, пов’язані з необхідністю підтримки продовольчої безпеки, створюють проблеми для фермерів. Форма використання штучного інтелекту має виходити за рамки продуктивності та інтегруватися в соціально відповідальну та екологічно чисту й поширювати ці знання серед спільноти. Важливо доносити інформацію про переваги сучасних технологій від https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/kontrol-potoku-ta-materialiv/.

За допомогою таких інструментів, як обладнання для моніторингу води, азоту, вуглецю, технології blockchain і робототехніки, можна досягти тих цілей, які важливі для кінцевих споживачів. Прихильність до технологічного прогресу з боку фермерів має отримувати заохочення.

Врахування голосу фермерів і доступність для всіх

Важливо, щоби фермери могли вибирати сільськогосподарські практики, на які вони самі хочуть подати заявку, й отримувати відповідну підтримку та інструкції в застосуванні нових методів. Проблема в сільському господарстві, яка охоплює більше інструментів штучного інтелекту, полягає в труднощах доступності та високій вартості цих технологій.

Попередні зміни були прийняті з легкістю, адже завдяки популяризації вони не були великою проблемою для більшості підприємців. У зв’язку з цим, важливе значення має забезпечення того, що програма відновлення економіки включатиме підтримку інвестицій найсучаснішими технологіями, такими як штучний інтелект, робототехніка, дрони або NBT (нові методи селекції в сільському господарстві).

штучний інтелект

Ґрунтування на бажанні фермерів поділитися наявними даними

Впровадження штучного інтелекту дає змогу обробляти величезні обсяги даних, зв’язувати та обмінюватися інформацією з декількома джерелами, щоби забезпечити системи підтримки прийняття рішень для фермерів і їхніх кооперативів у прийнятті складних рішень. Це може спрацювати, якщо потенційні вигоди та ризики будуть чітко визначені. Тому, якщо штучний інтелект був популяризований, то ключовим буде визначення правил, що стосуються прав на дані, прав доступу та прав на повторне використання даних.

Сільське господарство 4.0 або четверта революція, що ґрунтується на цифруванні сільського господарства, вселяє великі надії, але й підіймає багато питань. Спілкування між людиною й машиною створює полегшення у важкій роботі фермерів. Щоби прорив у сільському господарстві пройшов гладко, необхідний діалог із сільськогосподарськими виробниками та забезпечення рівномірного темпу розвитку ферм із меншою значущістю, щоб уникнути занадто великої конкуренції на ринку.