Мозковий штурм - це метод творчого вирішення проблем. Для нього характерне використання інтуїції для вирішення завдань і роботи в колективі. Цей метод дуже корисний при знаходити власні шляхи розв'язання проблем, що виникають. Творцем мозкового штурму вважається Алекс Осборн, який дуже рано почав свою управлінську кар'єру і в 19 років зайняв посаду віце-президента одного з найбільших рекламних агентств світу. Він розробив свій мозковий штурм в середині тридцятих років нашого століття. Він вважав, що ідеї людей, що не відносяться до даної області, яких стосується проблема, створюють основу для нестандартних рішень. Більш докладно про те, що таке мозковий штурм, можна дізнатися на сайті порталу НappyМonday.ua.

Етапи штурму:

  • Підготовка до мозкового штурму.
  • Сеанс творчості.
  • Оцінка ідей.

Основні правила мозкового штурму:

  • Нестримна уява. Нестримна уява призводить до висування екстравагантних, нестереотипно і новаторських ідей, і саме в цьому полягає суть мозкового штурму.
  • Важливо мати якомога більше ідей, тому що в міру їх збільшення ймовірність знайти кращу збільшується. Навіть з нереалістичною ідеї можна вивести досить корисне рішення. В ході мозкового штурму, крім представлення власних ідей, ви також можете покращувати інші ідеї, розвивати існуючі та комбінувати їх для отримання нових, більш ефективних рішень.
  • Ніякої критики. Найважливіше правило штурму - уникати критичної оцінки при розробці нових ідей.

Щоб мозковий штурм був плідним, має бути відповідний розподіл між генерацією ідей і їх якістю.

Чому мозковий штурм вважається ефективним?

1. Учасники знаходяться під впливом збільшення творчих здібностей і продуктивності.

2. Навіть погана групова техніка вважається краще, ніж її відсутність.