Грип – найпоширеніше інфекційне захворювання, тому багато хто не сприймає його всерйоз. Однак лікарі рекомендують ставитися до свого здоров'я відповідальніше. При неправильному лікуванні грип цілком може привести до ускладнень: бронхіту, менінгіту, перикардиту, синуситу, трахеїти, невралгії і навіть пневмонії. Ви можете подивитися на портал про грип, щоб дізнатися про хворобу більше.

Наскільки високі ризики підхопити грип

Більшість людей стикається з цим захворюванням раз в декілька років. Для порівняння: на застуду багато хто страждає 1-5 разів на рік. Захворіти можуть люди будь-якої вікової категорії, хоча дитячий грип в Україні більш поширений. По-перше, це пов'язано зі слабким імунітетом. По-друге, школярі та дошкільнята зазвичай багато часу проводять у великих групах, що істотно підвищує ризики поширення інфекції. Ну і, нарешті, діти набагато халатно ставляться до правил гігієни і свого здоров'я.

Більшість людей непогано переносять грип при правильному лікуванні. Однак існують групи ризику. Наприклад, люди похилого віку. Вагітним теж важливо берегти своє здоров'я. Особливо грип небезпечний в першому-другому триместрі. Варто подбати про себе і людям з хронічними захворюваннями (наприклад, дихальних шляхів ). Краще намагатися уникати інфекції всіма можливими способами і вчасно починати лікування при перших симптомах.

Як зрозуміти що у вас грип

Багато людей не до кінця розуміють, що таке грип? Це інфекційне захворювання, збудником якого є вірус, який потрапляє в носоглотку. Для грипу характерні наступні симптоми:

  • підвищення температури з ознобом;
  • біль в м'язах і ломота в суглобах;
  • інтоксикація організму: нудота і блювота;
  • біль в горлі;
  • нежить;
  • кашель;
  • загальна втома.

Якщо у людини є хронічні захворювання, при грипі вони загострюються.

Що робити, якщо захворіли на грип

Насамперед рекомендується викликати лікаря. По-перше, він поставить точний діагноз – деякі інші захворювання мають схожі симптоми. По-друге, пропише необхідні медикаменти з урахуванням вашого стану.

Полегшити стан і прискорити одужання можна, дотримуючись постільного режиму. До того ж потрібно пити більше теплої води. Уникайте гарячих напоїв при температурі – вони сприяють її підвищенню. До того ж намагайтеся включити в раціон більше вітамінів.

Бажано провітрювати приміщення. При цьому потрібно стежити, щоб не утворилося протягу.