Обираючи фінансову установу, важливо звернути увагу на кілька параметрів. І найголовніший з них – надійність. Дійсно, який сенс оцінювати кредитні або депозитні умови банку, якщо є ймовірність його банкрутства чи не сумлінної співпраці? Надійність фінансової установи – само той фундамент, який потрібен клієнту.

В Україні послуги надають десятки банків. Завдяки ефективній рекламі більшість з них виглядають дуже привабливо. Насправді ж, лише одиниці дійсно заслуговують уваги. Аби допомогти українцям при виборі фінанустанови, нижче ми наводимо п’ятірку корисних порад від експертів.

Важливі моменти

Основні фактори, які заслуговують уваги:

  • Позиції в рейтингах.
  • Репутація на ринку.
  • Розміри та динаміка розвитку кредитного чи депозитного портфелів.
  • Регіональність роботи банку.
  • Наявність гарантування.

Позиції в рейтингах надають досить об’єктивну інформацію про надійність установи. Якщо банк фігурує в групі лідерів протягом останніх 3-5 років, це свідчить про його стабільність. При цьому варто оцінювати рейтинг-листи одночасно від кількох авторитетних видань.

Репутація на ринку – ще один важливий параметр. Вона формується на основі відгуків клієнтів фінансової установи. Рекомендуємо почитати якомога більше відгуків про кожний банк, який розглядається в якості майбутнього партнера. При цьому слід збирати їх з різних джерел: тематичних сайтів, форумів, журналів тощо аби побачити усю картину.

Розміри та динаміка розвитку кредитного й депозитного портфелів демонструють те, наскільки стабільно банк зростає чи, навпаки, втрачає свої позиції. Звичайно, варто розглядати ті установи, у яких показники постійно збільшуються. При цьому пріоритетно слід звертати увагу на динаміку розвитку того портфелю – кредитного чи депозитного – який представляє інтерес для клієнта у даний момент (в залежності від того, збирається він отримати позику або оформити вклад).

Регіональність роботи – теж важливий параметр. Чим глобальніша структура фінансової установки, тим краще. Банк, який надає послуги в обмеженому регіоні (одна або кілька областей), не має стійких позицій. А от його конкурент, що надає сервіс по всій країні чи навіть за її межами, виглядає більш надійним, адже менше залежить від політичних, демографічних, природних та інших факторів.

Наявність гарантування – своєрідна страховка для клієнта. Наприклад, депозит у банку, що бере участь у програмі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, надійно захищений від втрати. Навіть якщо фінустанова збанкрутує, ФГВФО поверне вкладникам їх гроші. Те ж саме справедливо й для страхування кредитів.

Хочете знайти дійсно надійного партнера для отримання позики чи оформлення депозиту? Тоді обов’язково зверніть увагу на Банк Кредит Дніпро, який щорічно входить до ТОПу рейтинг-листів авторитетних видань й демонструє стабільне зростання економічних показників!