Як прищепити інтерес до навчання дошкільнику? А учневі початкової школи? Перша ідея, яка спадає на думку, - пообіцяти за гарне навчання якусь особливу нагороду. Хмм ... Про що мріють сучасні діти? Малюки - про солодощі, гойдалки, іграшки, а школярі - про наворочені гаджети. Задоволення дитячих примх і потреб в прив'язці до шкільних оцінок приносить мало користі. Як писав Деніел Пінк у своїй книзі «Драйв. Що насправді нас мотивує »:« Спробуйте заохочувати заняття дитини математикою, сплачуючи йому за кожну сторінку вирішених завдань зі збірки вправ, і вона майже напевно на якийсь час стане більш старанним учнем, але втратить інтерес до математики на все життя » .

Значить, метод «пряника», а разом із ним метод «батога» доведеться скасувати і шукати інші, більш ефективні, оригінальні методи мотивації.

Цікаві способи мотивації: скасовуємо зобов'язання, включаємо бажання

Розвиток дитини вимагає делікатного підходу. Іноді батьки настільки завзято беруться за навчання, що геть-чисто відбивають охоту вчитися. Це не означає, що вони вибрали неправильні методи або напрямок. Часто причиною невдач стає те, що дорослі не беруть до уваги особливості розвитку малюка, індивідуальні риси характеру, тонкощі дитячої психології.

Мотивація - це стрижень, на якому тримається вся система ефективного навчання школяра. З неї і потрібно починати інтелектуальний розвиток. Ми не будемо обговорювати традиційні способи мотивації, такі, як: похвала, підтримка, тайм-менеджмент, особистий приклад. Нам належить стати просунутими батьками і освоїти найкреативніші способи розвитку пізнавального інтересу у дітей.

Як незвично мотивувати дитину?

  1. Не спрощуйте дітям життя. Чим більше намагаються батьки позбавити дитину проблем, уберегти від помилок, тим менше дитячий інтерес до справи. Будь-якій людині, навіть маленькому, цікаво вирішувати складні завдання.
  2. Хочете чогось досягти? Перестаньте цього вимагати! Діти під тиском можуть включити режим опору. Іноді, щоб змусити дитину щось зробити, потрібно відійти в сторону і надати свободу дій.
  3. Наповніть навчання змістом. Немає нічого нуднішого, аніж безглузда діяльність. Немає користі - не виникає бажання вчитися. Мотивуючим фактором повинен бути результат, який порадує самого учня. Тоді і коефіцієнт його старань зросте.
  4. Беріть «на слабо». Діти дуже залежні від думки дорослих. Вони готові гори звернути, щоб довести батькам, на що здатні. Так, це метод маніпуляції. Але час від часу його можна використовувати як спосіб мотивації.
  5. Включіть в життя учня більше ігор. Чи замислювалися ви над тим, чому дітей так захоплюють комп'ютерні ігри? Тому, що вони мають стратегію, яка включає всі елементи ефективної мотивації: чітку, реальну мету, шлях, повний перешкод, які цікаво долати, змагання з противником. Так чому б не показати, що в реальному житті все ще крутіше, цікавіше і корисніше?
  6. Помічайте хороше. Критикувати легко. Але якби вам довелося аналізувати свої промахи, ви були б так само категоричні? Краще вказувати дитині на її успіхи. Якщо ж вона зробила помилку, не робіть з цього трагедію, адже невдала спроба - це теж результат.
  7. Постарайтеся зачепити учня. Якщо у вас вийде зацікавити дитину на початковій стадії навчання, вона і сама захоче продовження.

Як мотивувати до навчання? Ефективні розвиваючі курси для дітей в Україні

Розвиток дитини починається з мотивації. Вибираючи розвиваючі заняття, потрібно переконатися, що вони не тільки вчать, а й стимулюють дитячу допитливість. У Школі ментальної арифметики Соробан® мотивації учнів надають великого значення і використовують передові методи роботи з дітьми. Урок в Соробані - це динамічна гра, в якій є і змагання, і командна підтримка, і зрозуміла мета. Інтерес до розвитку у малюків підтримується простим способом - вони отримують завдання досить складні, щоб пробудити пізнавальний азарт. При вирішенні таких завдань дитина здобуває особисту перемогу, отримує заряд позитивних емоцій.

Успішний досвід навчання - кращий спосіб спонукати до навчання будь-яку дитину 5-11 років. Ця теза була доведена вже сотні разів на прикладі вихованців Школи Соробан®.