Поговоримо сьогодні про почуття голоду. Для того щоб розібратися в цьому питанні, давайте подивимося на термінологію. Почнемо з того, що почуття голоду - це фізіологічна потреба людини в їжі, з метою його подальшого існування і адекватної роботи.

За голод відповідає гіпоталамус. Але активність почуття голоду не вмикається / вимикається після клацання кнопки, немов вимикач на вашій кухні. Людина це складний набір механізмів і є цікаві нюанси, які можуть впливати на активацію або дезактивацію нашого почуття голоду.

У даній статті, ми коротко розглянемо фактори, які впливають на відчуття голоду, після яких Ви будете краще розуміти себе, вміти контролювати голод, зможете формувати звичку харчування, починати скидати зайву вагу якщо вона є.

Фізична активність. Наприклад, почуття голоду зникає під час фізичної активності. Тому після фізичних вправ, які Ви почали на пустий шлунок, голод - може відступити.

Правильний сон. Перш ніж ми опишемо деякі нюанси ранкового прийому рідини і їжі, хотілося б поговорити саме про сон. Мало хто знає, але під час сну у нас виробляється гормон мелатонін. Крім того, що даний гормон регулює діяльність ендокринної системи, кров'яний тиск, періодичність сну, підвищує утворення антитіл, уповільнює процеси старіння, підсилює ефективність функціонування імунної системи, також регулює функцій травного тракту.

Пряме відношення до голоду він звичайно не має як Ви могли подумати, але є взаємозв'язок. До того ж, якщо Ви мало, або не зручно спали, знайомтеся - Картізол. Гормон стресу. Писати про нього теж можна багато. Все що Вам потрібно знати, що все добре в міру. Якщо Ви погано або мало спите - картізола стає занадто багато і Ви відчуваєте сильний голод протягом дня.

Здоровий сон для багатьох людей це різне значення. Якщо ваша робота пов'язана з розумовою активністю а нервова система активна – треба спати 8-9 годин. Засинайте до півночі, в провітрюваній кімнаті, без джерел світла які будуть Вас відволікати, в зручному ліжку.

Небезпека і стрес. Також, шляхом експериментів, вчені з'ясували, що під час небезпеки (Не стресу) - голод притупляється, так як почуття голоду заважає тверезо мислити.

Голод після їжі. Іноді після щільного сніданку чи обіду, почуття голоду нас ніяк не покидає. Насправді організм вимагає рідини, а не їжі. Найкраще випити склянку води кімнатної температури. Навчіться дотримуватися питного режиму. Споживайте воду з після того як Ви прокинулися і за пів години до їжі.

Багато фітнес додатків за підрахунком калорій мають функцію нагадування за часом. Якщо Ви їсте в один час, ставте будильник який буде нагадувати Вам про склянку води перед обідом і перед вечерею.

Порожні калорії і відчуття голоду. Ви не замислювалися чому після ситного сніданку в 400 калорій ви не відчуваєте голод, а після пачки чіпсів і газованої води в 1200 ккал - хочеться їсти? Все тому що це порожні калорії. Якщо Ви так харчуєтеся постійно, то робите дуже велику помилку. Рано чи пізно Вам доведеться повернутися до нормального способу харчування. Такі перекуси тільки дражнять Ваш апетит, при цьому не дають організму корисних речовин.

Алкоголь і голод. Обожнюю говорити на цю тему, так як перевірила цю інформацію самостійно, по кілька разів. Блукаючи по павутині світового інтернету, я якось раз натрапила на статтю, в який був описаний механізм активації голоду при вживанні етанолу.

Якщо коротко, то дана речовина активує клітини, які зазвичай вмикаються під дією нейропептіда AgRP (Agouti-related protein), який іноді називають гормоном апетиту.

У людині прокидається сильний апетит, який для багатьох з нас став буденністю, так як більшість трапез проходить якраз з пляшкою зігріваючого напою. З цієї ж причини, багато любителів хмільного напою, можуть за вечір випити кілька літрів пива. Пропоную Вам провести експеримент. Наступного разу, під час застілля, не вживайте алкоголь - і Ви зрозумієте, що місткість Вашого шлунка дуже обмежена.

Якщо Вам до вподоби вина, і ви не готові до «критичних» змін, подумайте про закуски заздалегідь. Це можуть бути овочі, або інші не калорійні закуски.

Хвороба. Так, не завжди коли Ви хворі пропадає апетит. Голод також може бути симптомом хвороби. На жаль. Це і гіперрексія, гіпертиреоз, цукрові діабет, психологічна залежність від їжі, тощо.

Як позбутися від почуття голоду?

Чай без цукру. Прийнято вважати, що і чорний, і зелений чай знижує відчуття голоду. А зелений чай ще й позитивно впливає на стійкість до стресів. А як ми вже дізналися, стрес - джерело голоду. Пийте чай!

 

Спеціальні засоби. Незважаючи на те що під час схуднення дієтологи не рекомендують використовувати так звані капсули для схуднення на основі гуаранги і кофеїну, мені подібні речі дуже сильно допомагали сформувати харчову звичку.

Відчуття голоду віднімається геть, Ви просто не їсте. Не хочеться зовсім. При цьому зберігається активність. Це може бути не погано в розвантажувальні дні, але займатися цим постійно не варто. Чому? Під час скидання ваги, організм і так перебуває у стресовому стані. Не потрібно перевіряти на що здатна Ваша нервова система. Лише для формування харчової звички. Підібрати препарат для схуднення мені допомогли на сайті china-thai.com.ua

Листові овочі. Ці продукти містять корисні речовини, але і мають в своєму складі багато води, що дає відчуття наповненого шлунка. При цьому шпинат, айсберг, ромен включають в себе клітковину і мають мінімум калорій. Рекомендую додавати в салат лляне масло, і необращённие сіні льону - ці речовини багаті омега Д3 що для продуктів велика рідкість. Ваше тіло отримає реально корисні і потрібні жири, а ви забудете про використання порожніх калорій як наприклад майонез.

Глюкоза. Раніше вже було описана необхідність збільшеного сну для людей зі збільшеною розумовою активністю. Не варто забувати і про харчування.

Зрозуміло, коли Ви займаєтеся спортом, організм вимагає білок для відновлення м'язів. Коли Ви працюєте головою - кількість палива для активності мозку «глюкоза» - скорочується. Заповнити глюкозу допоможуть крохмалисті вуглеводи.

Наприклад: зернові продукти, рис, хліб, горіхи, боби, картопля, кукурудза. Також глюкозу можна знайти в аптеці, у вигляді таблеток.

Дробове харчування. По-перше, 5 раціонів їжі допомагають прискорити обмін речовин (метаболізм), по-друге Ви не встигаєте зголодніти. Якщо умови життя дозволяють, Ви можете з вечора заготовити їжу рівно стільки - скільки потрібно по Вашій таблиці БЖУ, не перевищуючи калорій.

 

Їжте повільніше. Ще з самого дитинства, нам кажуть, що не можна швидко їсти. Але ви замислювалися чому? Щоб там не казали дідуся і бабусі, є також думка вчених, які розібралися в цьому питанні. Під час швидкого споживання їжі, ви можете відчувати стрес, який активує повторне почуття голоду. До того ж ми вже все знаємо, що насичення приходить через 20 хвилин після закінчення прийому їжі. Так що їжте повільніше, отримуйте задоволення, ставитеся до їжі як до чогось особливого.

Їжа в інтернеті. Обмежте перегляд публікацій з їжею під час робочого дня. Збережіть потрібні вам рецепти і не повертайтеся на голодний шлунок до перегляду модних фотографій з інстаграмі. Наш мозок працює не так просто як Ви могли подумати. Саме з цього під час перегляду фільмів ми можемо плакати, відчувати співчуття, агресію, або навіть збудитися. Ось і фото їжі, може тільки простимулювати Вас відключити логіку і бігти в магазин за булкою.

Ваш Дієтолог, Фітнес Тренер: Мар'яна Кустенко