КрАЗ-6322 (шасі)

Виробництво автомобіль-шасі КрАЗ-6322 впроваджено Кременчуцьким автозаводом у 1994 року. Відтоді потреби сьогодення диктують його неодноразову модернізацію, що сприяє широкому застосуванню у цивільних та у військових цілях.
КрАЗ-6322 – це повнопривідний автомобіль-шасі підвищеної прохідності з колісною формулою 6 × 6 і кабіною капотного типу, який призначений для монтажу технологічного устаткування і установок промислового призначення. Експлуатуватися автомобіль може на дорогах загального значення і бездоріжжю в різних природних і кліматичних умовах при температурі навколишнього повітря від -45 до +50 градусів. КрАЗ-6322 наділений високими показниками прохідності, які забезпечені за рахунок повного приводу, широкопрофільних шин, потужного двигуна і 370-міліметрового дорожнього просвіту. Автомобіль може долати підйоми 60% і форсувати брід з твердим дном глибиною 1.2 метра.
У 2015 ПАТ "АвтоКрАЗ" модернізувало базову модель для потреб замовника з Африки (Нігерія - bmpd). На вимогу замовника на них встановлені двигуни фірми Deutz потужністю 272 к.с., система кондиціювання повітря. Згідно з технічною документацією, ексклюзивна партія вантажівок відрізняються від серійних рядом конструктивних особливостей, серед яких: рама зі зниженим розташуванням заднього буксирного приладу, стяжна балка ресор з вигином, широкопрофільні шини в тропічному виконанні та інше. На шасі всюдиходів КрАЗ-6322 буде встановлено спеціальне обладнання, необхідне для роботи у тропічних умовах.

КрАЗ-6322/2005

У 1994 Кременчуцький автомобільний завод військову серію 260 оновлює тактичним 10-тонним повнопривідним бортовим автомобілем КрАЗ-6322 з унікальним дизайном лицювання та новою формою крил.

Потужність двигуна вражає. Конструктори сховали під капот 330 «проворних конячок», що дозволяє розвивати швидкість 75-85 км/год., а також долати круті 60% підйоми та пливти вбрід до півтора метра.

Автомобіль характеризується колісною формулою 6х6 вантажопідйомністю 10-20 тонн. Станом на сьогодні КрАЗ-6322 активно закуповують у збройні сили 36 країн світу, серед яких Україна, Лаос, Ангола, Грузія, Єгипет, Ірак та ін.

Ще одним базовим їхнім призначенням є транспортування артилерійських систем, зокрема РСЗО БМ-21 «Град», а також як система комплексу радіоелектронної безпеки. Саме тому КрАЗ-6322 заслужено носить кодове ім’я «Солдат». Основним призначенням виробник визначають перевезення особового складу та різних вантажів у будь-яких польових та кліматичних умовах. Також його можна використовувати як баластний тягач для транспортування літальних апаратів на аеродромах.

Унікальна бортова платформа може комплектуватися шасі, до якого можна прикріпити різноманітне спецобладнання. Кабіна укомплектована капотним і пасажирським відділеннями. В 2010 в зв’язку із військовими потребами іноземних армій-партнерів розроблено спецмодифікацію моделі КрАЗ-6322 з правим розташуванням керма.

За чверть століття виробництва КрАЗ-6322 випущено численні військові, цивільні та поліцейські модифікації авто. На допомогу інженерам КрАЗ пропонує 11-тонне довгорамне шасі 63221, ремонтно-евакуаційні роботи неможливі без КрАЗу 6322-056 з гідро краном, а сідельний тягач 6446 для буксирування напівпричепів повною масою до 34 т, в тому числі зенітно-ракетних систем С-300 ПМУ-2 "Фаворит" і С-400 "Тріумф", допоможе впоратися із над завданнями військових.

Джерело https://banga.ua/