Крім передбаченої законодавчо офіційної відпустки вчителі мають право взяти відпустку творчу, тривалістю до одного року. Важливо розуміти, яка законодавча база в даному питанні й хто має право на таку відпустку?

Відпустка довжиною в рік-мрія чи реальний стан речей? Дійсно, відтепер частина викладацького складу наших шкіл за законом мають право на творчу відпустку, але доступно воно тільки тим, хто займається науковою діяльністю. Портал «Всеосвита» прийняв рішення детально розібратися в цьому питанні, з'ясувати конкретно, хто й коли має право на отримання відпустки та як дивиться на це закон?

Новий закон України» Про освіту " дійсно дає вчителям право на отримання відпустки довжиною в один рік. Зокрема про це йдеться у Статті №54 цього Закону.

Згідно з положеннями цього нормативного документа право на отримання відпустки тривалістю в один рік може бути надано не частіше одного разу на десять років, при цьому приймається до уваги загальний стаж роботи педагога.

Державний Кодекс законів України «Про працю» регулює питання надання відпустки в контексті трудових відносин між усім працівниками. Згідно з положеннями Статті №77 Кодексу Законів про Працю творчу відпустку може бути надано працівникам педагогічної сфери для завершення дисертаційних досліджень, закінчення розпочатих перш написань підручників і діяльності пов'язаної з іншими випадками, законодавчо передбаченими. Кабінет Міністрів країни регулює всі положення, пов'язані з тривалістю, порядком надання та оплатою таких відпусток.

Закон нашої країни» про відпустки " також регулює суть поняття творчої відпустки та порядок її надання окремим категоріям працівників. Всі положення цього нормативного акта за своєю суттю повторюють аналогічні положення Кабінету Міністрів України.

Також додається інформація, згідно з якою відпустки подібного роду можуть отримати працівники підприємств й громадських формувань поза залежністю від форми наявної власності за місцем головної праці для завершення розпочатих дисертаційних досліджень, отримання наукового ступеня кандидата чи доктора наук, а також для завершення процессу створення підручника чи монографії.

При цьому відпустка тривалістю три місяці може бути наданий тільки тим особам, яким потрібно завершити написання дисертації, відпустка довжиною в півроку — суб'єктам, які поєднують наукову діяльність з творчими шедеврами.

Отримати відпустку творчого типу можуть особи, що займаються створенням нових підручників. Якщо в цій роботі бере участь колектив авторів, відпустка може бути надана одному з її членів за поданою нею письмовою заявою. Обов'язково підписання поданої заяви всіма членами творчого колективу.

Джерело https://vseosvita.ua/news