У «Всеосвіті» простежили та розібрали про часто запитуване явище преміальних виплат до Дня вчителя. Все менше часу залишається до Дня працівника освітянської ниви, і левову частку фахівців освіти бентежить цікавість про те, який розмір святкової премії їм очікувати, та чи чекати взагалі. Маємо надію, що наша стаття розставить крапки над «і».

https://fc.vseosvita.ua/00233g-c4c0-940x446.jpg

Премії до дня святкування і «тринадцята трудова оплата»

Влада у 57-му положенні ЗУ «Про освіту» запевнює про грошову винагороду педпрацівникам кожнорічної грошової винагороди у розмірі посадової ставки за відданість роботі, безперечне виконання всіх вимог та зразкову реалізацію покладених на них повинностей.

Велика кількість фахівців освіти під цією преміальною виплатою вбачає виплату саме до професійного свята. Ще у декількох школах країни її дійсно пробують виплатити до святкування педагогів. Проте, слід зазначити, що в ЗУ про це анічогісінько про це нема. Також, радимо звернути увагу на те, що у цій же постанові ні слова не вказано про термін премії чи її присвяту до Дня працівника освіти. Якщо переформулювати питання, звану «тринадцяту оплату праці» схильні видати до конкретної дати просто до початку нового року, завершення року навчання і т.д.

В той самий час положенням №97 КЗ «Про працю» держави окреслює питання, за якими факт впровадження та розмір додаткової оплати, премії, відзнак чи різноманітних гарантованих винагород, що стимулюють на працю визначаються особисто на підприємствах, установах, організаціях особисто у трудовій домовленості з витримкою гарантованих умов, правил, які передбачені законом України, домовленостями між центральними та конкретними регіонами.

Кількість виплати для всіх рівнозначна?

Устрій підрахунку та виплати преміальних оплат фахівцям інституцій державного типу визначений відповідними положеннями. Згідно з ними винагороди поділяються на щорічні, щомісячні чи квартальні. Залежність такого розподілу підпорядкована до фінансового потенціалу закладу освіти і загальної картини праці фахівців у сфері освіти.

Чимало педагогів дуже цікавляться відмінністю об’єму виплати винагород для відмінних фахівців. Чи за законом України відбувається примноження та пониженням оплати різним вчителям? Варто вказати, що педагогічний колектив за допомогою добровільних неприбуткових громадських організацій має курувати процесом виплат та визначати їх розмірну відмінність у відповідності до наявних особистих норм та правил. Відповідно, той хто в своєму арсеналі має якісніші напрацювання й буде винагороджуватися в більшій мірі.

Як коїться все насправді?

У кожній області нашої держави, за попереднім аналізом, різна ситуація подібного преміювання. О.Швайко, головний бухгалтер освіти на Галичині та у Івано – Франківському районі вказала, що у них передбачена виплата близько восьмидесяти відсотків від ставки. В той час, у Житомирській області – це менше 55%. У школах Вінницьої області – дещо більше 29%. Проте цього річ завдяки зекономленим фінансам буде змога примножити преміальні виплати понад 65% від посадового окладу. Ліпші педагоги зможуть одержати винагороди за посідання перших місць в відмінних категоріях – наприклад ліпший вчитель з кожної дисципліни тощо. Всього існує двадцять п’ять найменувань призових місць.

Проте цього року преміальні винагороди до Дня вчителя варто очікувати все ж таки не всім педагогам. Анонімний представник освіти з Хмельницької області вказав, що в даний момент просто немає фінансової можливості виплатити премії. Можливо, через декілька днів ситуація покращиться.