В наш час велика кількість людей вибирають для опалення будинку каміни та печі. Існує багато марок та виробників, які випускають закриті каміни. Вони бувають різних форм, розмірів та з різним дизайном. Та все ж таки і в наш час є власники будинків, які надають перевагу традиційним печам та камінам побудованим із цегли. У таких випадках для джерела опалення слід купить дверцы для печки.

Для чого потрібні камінні дверці

Традиційний відкритий камін дійсно дуже ефектно виглядає, ніщо не заважає насолоджуватись виглядом полум’я та його потріскуванням. Але в нього є свої недоліки, і не малі. Тому закриті каміни стали такими популярними.

 

  • КПД відкритого каміну є значно нижчим, ніж у каміну з дверцятами (20-25% на противагу 80%). Більшість теплової енергії відкритого каміну потрапляє в димохідну трубу.
  • Ефективне використання палива. Камін з дверцятами дає змогу регулювати притік повітря і тягу, а отже і швидкість згорання деревини. У відкритому каміні деревина згорає завжди з однаковою швидкістю.
  • Безпека. Каміни з дверцятами є значно безпечнішими. У відкритому каміні існує небезпека того, що розпечена вуглинка може випасти на килим, або меблі, які оточують джерело опалення.

Як вибрати дверцята для джерела опалення

Виробникам давно вдалося розробити опалювальні прилади з високою теплоефективністю. Але обладнавши їх глухими дверцями знизилась естетична привабливість приладу. Трохи пізніше було винайдено вогнетривке скло і різноманіття дверцят збільшилось.

Можна вибрати для себе дверцята з різними способами відкривання:

  • З відкриванням в сторону (традиційні дверцята);
  • З відкриванням вверх (гільйотина);
  • Зсувні дверцята;

Якщо Вам захотілось додати оригінальності до вашого опалювального пристрою Ви можете зробити його цікавої форми і підібрати двері:

  • Панорамної форми;
  • Призматичної;
  • Трапецевидної;
  • Напівкруглої.

Якщо ви вирішили отримати максимальну ефективність від свого пристрою і вибрати глухі дверцы для печки, то можна проекспериментувати з формою, або візерунком. Багато виробників виготовляють двері на замовлення з візерунком, який Ви самі виберете для себе.

Загалом камінні дверцята відрізняються від пічних розмірами. Справа в тому, що двері для печей завжди менші від камінних, особливо коли йдеться про скляні дверцята.

Якщо Ви хвилюєтесь про те, що скло в дверцятах може випадково розбитися можете не перейматись, адже вогнетривке скло продається різних розмірів і його можна буде замінити.

Сподіваємось наша стаття була для Вас корисною і тепер Ви з легкістю зможете вибрати дверцята для свого каміну, або печі.